nauka pisania kapitan nauka

3 rzeczy, o których musisz pamiętać ucząc dziecko PISAĆ!

Jeżeli ktoś z Was myśli, że NAUKA PISANIA jest łatwa i szybko można się tego nauczyć, to niestety jest w BŁĘDZIE! Nauka pisania, jak każda inna nauka czegoś nowego, wymaga czasu i praktyki. Bardzo dużo praktyki!

Ale za nim przejdziemy do samej nauki, musisz pamiętać, że każde dziecko jest inne i uczy się w innym tempie. Dlatego, nigdy, ale to nigdy nie porównuj swojego dziecka do innych! 

Dziś mam dla was 3 istotne rady, dzięki którym, nauka pisania, będzie kojarzyła się Twojemu dziecku z przyjemnością, a nie z przykrym obowiązkiem…

1. Naukę rozpocznijcie najwcześniej jak się da!

No ale, zaraz, zaraz! Jak to najwcześniej jak się da?! A tak to! Bo kiedy zaczyna się nauka? Już w momencie kiedy dziecko zaczyna ćwiczyć mięśnie dłoni! Ale, żeby dobrze je wyrobić musimy mu pomóc. I tu najlepiej sprawdzają się zajęcia plastyczne z dzieckiem. Dużo ugniatania plasteliny (tej twardej!), wycinanie nożyczkami (już dla najmłodszych kupicie nożyczki tylko do cięcia papieru) czegokolwiek i oczywiście rysowanie i kolorowanie. Dużo rysowania i kolorowania!

2. Zapewnij mu odpowiednie pomoce edukacyjne do nauki pisania!

Obecnie na rynku możemy znaleźć naprawdę bardzo dużo świetnych pomocy edukacyjnych, dzięki którym nauka staje się zabawą, a dziecko uczy się z przyjemnością! My aktualnie korzystamy z dwóch pakietów od Kapitana Nauki:

kapitan nauka

Piszę i zmazuję LITERY

Pakiet dla dzieci powyżej 4 roku życia, które właśnie rozpoczynają przygodę z nauką pisania. Pakiet składa się z książeczki z różnymi kolorowymi łamigłówkami a także z 31 dwustronnych kart ścieralnych oraz flamastra suchościeralnego, którym dziecko może pisać po kartach wielokrotnie.

Nauka pisania kapitan nauka

Karty są ponumerowane, w taki sposób, że naukę rozpoczynamy od poznawania liter oraz ćwiczeniu ręki w rysowaniu szlaczków po kropkach. Kiedy dziecko już „rozgrzeje” rękę, może przejść do nauki pisania liter.

Z jednej strony karty mamy pojedynczą literę, a na odwrocie wyraz rozpoczynający się od tej litery, np. ćwiczymy literę M…, a na odwrocie słowo MAMA.

Wszystkie karty są pięknie ilustrowane i dzięki niewielkiemu formatowi, możemy korzystać z nich nie tylko w domu, ale także np. w długiej podróży.

kapitan nauka nauka pisnia

100 zabaw z lisem Fisem

Kolejny pakiet, który posiadamy, to 100 zabaw z lisem Fisem, dla dzieci w wieku 5-6 lat. I tu również pakiet składa się z książeczki, w której znajdziemy całą masę łamigłówek oraz zadań rozwijających spostrzegawczość, rozpoznawanie liter, liczb, a także precyzyjność w rysowaniu, dzięki czemu dziecko cały czas ćwiczy rękę!

100 zabaw z lisem Fisem

A także dwustronne karty ścieralne z flamastrem, na których znajdziemy fantastyczne łamigłówki od lisa Fisa, przy których dziecko naprawdę musi się skupić i pomyśleć!

kapitan nauka

Dodatkowo, co jest tu bardzo fajne, dzięki temu zestawowi, dziecko poznaje nowe słowa, nazwy, oraz świat dzikiej przyrody! A karty są tak pięknie ilustrowane, że nauka z nimi to czysta przyjemność nie tylko dla dziecka!

3. Nic na siłę!

Pamiętaj, że dziecka nie możesz zmusić do nauki czegoś czego samo nie chce, albo nie jest jeszcze na to gotowe! Zachęć go do wykonywania różnych ćwiczeń, zadań, traktując to jako zabawę, a kiedy mu coś nie wychodzi, nie denerwuj się! Zróbcie to po prostu inaczej! Na wszystko potrzeba czasu, w końcu zacznie mu wychodzić tak jak ma wychodzić, ale tylko wtedy, kiedy dla niego będzie to przyjemność i wyzwanie, z którym samo będzie się chciało zmierzyć. A Ty bądź po prostu jego przewodnikiem w tej niezwykłej przygodzie!

Za możliwość recenzji pakietów, dziękujemy wydawnictwu EDGARD.