3 rzeczy, jakie powinnaś zrobić już dziś dla swojej skóry!

Mimo, że za oknami Zima w pełni, to już teraz, warto pomyśleć o regeneracji skóry i przywróceniu jej blasku, jeszcze za nim nadejdzie Wiosna! 

Niestety okres jesienno-zimowy, niespecjalnie sprzyja dobrej kondycji naszej skóry. Staje się szara, pozbawiona blasku i taka „zmęczona” – jest to jedna z tych rzeczy, za którymi akurat nie przepadam w tym okresie i staram się temu przeciwdziałać przez cały czas! Niestety, brak promieni słonecznych i gorsza dieta, wcale nie pomagają…

Dlatego, za nim Wiosna nas zaskoczy(!), warto już dziś rozpocząć proces regeneracji i wraz z pojawieniem się jej pierwszych oznak, cieszyć się skórą pełną energii i blasku!

A powiedzmy sobie szczerze, jeden tydzień przed – TO ZA MAŁO! Dlatego zacznij już dziś :)

Oto 3 rzeczy które możesz zrobić dla swojej skóry!

1) Zrób sobie detoks wewnętrzny!

Piękno i blask twojej skóry pochodzą przede wszystkim z twojego wnętrza! Dlatego bardzo ważne, aby się odżywić i oczyścić od środka! Tutaj najlepiej sprawdzą się różne koktajle wieloowocowe i wielowarzywne. Zawierają one w sobie mnóstwo antyoksydantów, dzięki którym poprawi się nie tylko stan twojej cery, włosów i paznokci, ale również stan twojego zdrowia, a co za tym idzie… i samopoczucia!

koktajl z dyni

2) Zacznij ćwiczyć!

Ćwiczenia to nie tylko lepszy wygląd sylwetki, ale również dużo lepszy wygląd skóry. Ćwicząc regularnie, twoja skóra młodnieje „w oczach”! Nie wierzysz? Spróbuj , a szybko się o tym przekonasz! Ćwiczenia pobudzają krążenie, dzięki czemu nasza skóra nabiera blasku, a także, prowadzą do zwiększenia masy kostnej – co również jest istotnym czynnikiem przy zachowaniu młodszego wyglądu! Dlatego, nie ma co się zastanawiać, zacznij ćwiczyć…cokolwiek! Możesz jeździć na rowerze, zapisać się na tańce, basen albo siłownię, to akurat nie ma większego znaczenia co wybierzesz, chodzi o to, żebyś lubiła to robić i robiła to regularnie. Dodatkowo, wybierając siłownię, warto skorzystać z pomocy trenera personalnego, który cię ukierunkuje i pomorze „dobrze zacząć”, tak aby się w tym wszystkim nie pogubić już na starcie! Jeżeli jesteście z Warszawy, Tomek Maliński prowadzi Treningi Personalne w Citifit ONZ. 

ćwiczenia

3) Zadbaj o swoją skórę "od zewnątrz"!

Pierwsze dwa podpunkty były bardziej działaniami „od wewnątrz”, ale nie możemy zapomnieć o regeneracji naszej skóry również i zewnętrznie! Tutaj warto zainwestować w dobre kosmetyki, które pomogą przywrócić naszej skórze równowagę i zadbają o nią na najwyższym poziomie! Jednak zanim przystąpimy do pielęgnacji „na własną rękę”, warto wybrać się do profesjonalnego salonu kosmetycznego i zafundować sobie zabiegi oczyszczające i poprawiające kondycję naszej skóry. Również w takim salonie dowiemy się jak pielęgnować nasz typ cery i jakie kosmetyki są najbardziej dla nas odpowiednie.