3 sytuacje jakie mogą Cię spotkać, kiedy jesteś na etapie wyboru imienia dla dziecka.

Kiedy dowiadujemy się, że wkrótce zostaniemy rodzicami, przez głowę przelatują nam setki różnych trudnych pytań, a wśród nich: Jakie wybrać imię?

Zaczyna się przeglądanie internetu, szukanie znaczeń imion, robienie listy które nam się podobają i oczywiście… sugestie INNYCH, jak mamy dać naszemu dziecku na imię. Są pewne sytuacje, których nie unikniesz…, więc lepiej się przygotuj!

A MOŻE…JAŚ?

Zapewne, jeżeli będziecie mieć problem z wyborem imienia dla waszej pociechy, przyjdą wam z pomocą osoby trzecie czyli INNI. W pierwszej kolejności będą to dziadki, bo to pewnie im najpierw pochwalicie się, że będzie NOWY w rodzinie.  Zaraz później znajomi na jakiejś imprezie, z okazji że będziecie mieć dziecko… Przygotujcie się więc na pierwsze propozycje, jakie imię powinno nosić WASZE DZIECKO. Niestety zazwyczaj jest tak, że ich wizje imienia są dalekie od waszej. Jak z tego wybrnąć? Najlepiej wysłuchać wszystkich sugestii, podziękować za nie i powiedzieć, że to przemyślicie, co nie oznacza, że macie ulegać presji innych i dać dziecku imię, które ktoś wam narzucił, a które w ogóle wam nie pasuje! Musicie pamiętać, że to wasze dziecko i to wy decydujecie, sugestie sugestiami, ale ostateczną decyzję podejmujecie Wy.

EEE…YYY..JAKIE?

Po wielu tygodniach szukania tego idealnego i wyjątkowego imienia, stwierdzacie, że w końcu JEST! I teraz spokojnie możecie INNYCH poinformować o waszym wyborze, z dwóch powodów: 1) chcecie się pochwalić, oraz 2) żeby uciąć jedno z najbardziej denerwujących pytań: WYBRALIŚCIE JUŻ IMIĘ? Bo ileż można tego słuchać… więc cali podekscytowani, w końcu oświadczacie wszystkim INNYM jakie wybraliście imię…a w odpowiedzi widzicie zdziwienie malujące się na twarzach INNYCH, słyszycie jakieś pojękiwania typu: eee..yyy..jakie? Ale to już na 100 %? Jesteście pewni? i na koniec słyszycie: Ej.. no nie krzywdź dziecka, daj mu normalne imię!!! No i czar imienia prysł… już nie wiecie czy aby na pewno jest takie wyjątkowe, jak wam się wydawało jeszcze 10 minut temu i co w nim było takiego nienormalnego. Co zrobić w takiej sytuacji? Każdy ma własne upodobania, to WASZE dziecko i to WY decydujecie jakie będzie nosić imię, jeżeli boisz się że ktoś zacznie krytykować Twój wybór, po prostu nie mów nikomu! Powiedz kiedy już dziecko się urodzi, że ma tak na imię i koniec! Sprawa załatwiona.

KRADZIEŻ W BIAŁY DZIEŃ.

W końcu macie już to wasze wymarzone imię dla dziecka, które sami wybraliście i o dziwo nikt nie krytykuje waszego wyboru. Jesteś dumna, że wybraliście z partnerem takie ładne i wyjątkowe imię. Aż tu pewnego dnia spotykacie znajomych, którzy też akurat  oczekują dziecia i nie wiedzą jakie imię wybrać, tak niby z niczego pytają was, jakie Wy wybraliście, Wy im mówicie i co? Oni rodzą wcześniej, a ich dziecko nagle, nie wiadomo skąd nosi imię, które Wy zarezerwowaliście dla swojego, bo tak strasznie im się spodobało. Normalnie kradzież w biały dzień! Pół biedy jeżeli nie mieszkacie blisko, albo to jakaś dalsza znajomość i marna szansa, że wasze dzieci będą się bawić w jednej piaskownicy, ale fakt jest faktem – ukradli wam wasze imię! I teraz już Wam się to imię nie wydaje takie fajne… I znów stoicie przed dylematem, co teraz? Przecież poród już za miesiąc, a tu znowu jakiś niewypał…

Aby uniknąć takich sytuacji, najlepiej, kiedy już zdecydujecie się na jakieś konkretne imię i przedyskutujecie wszystkie za i przeciw z partnerem, bo to ma być wspólny wybór, prawda? Wtedy, najlepiej nie zdradzać nikomu wersji ostatecznej, a ciekawskim podać inne…wymyślone i niech sobie ten fake komentują, kopiują czy co tam chcą, a Wasze wymarzone, schowane czeka na narodziny WASZEGO DZIECKA :)

Jak się pewnie niektórzy domyślają, Eryk to nie była pierwsza wersja imienia dla naszego syna, ale po takich przypadkach z poprzednią wersją, tydzień przed porodem wybraliśmy to imię i nikomu nie powiedzieliśmy, kiedy już się urodził, wszyscy byli MEGA zaskoczeni :D