sposoby na znalezienie inspiracji

4 najlepsze sposoby na znalezienie inspiracji każdego dnia!

Życie w ciągłym „biegu”, cała masa codziennych obowiązków! Praca, dom, dzieci… Czasem trudno w tym wszystkim znaleźć choć chwilę, aby zadbać o siebie, a gdzie tu jeszcze mówić o czasie na poszukiwanie codziennych inspiracji? Inspiracji, które ubarwiają nasze życie, pracę…każdy dzień! Których potrzebujemy do realizacji naszych pasji oraz celów życiowych!

Inspiracji, które spotykamy codziennie na każdym kroku, tylko nie potrafimy ich dostrzec lub z nich odpowiednio skorzystać! Często są to małe momenty, chwile, które z pozoru nie mają większego znaczenia, które wykreślamy z pamięci każdego dnia jako nieistotne, a które to właśnie często mają wpływ na tworzenie inspirującego życia!

Dlatego dziś, mam dla Was krótką listę moich sposobów na zainspirowanie się, nawet na spacerze!

sposoby na znalezienie inspiracji

1. Czytaj!

Przede wszystkim CZYTAJ! I to dużo! Czytaj inspirujące Cię materiały. O tym co Cię pasjonuje, ciekawi…, o tym, o czym już od dawna myślałeś żeby zrobić. I nieważne, czy to będzie zwykłe czasopismo, książka motywacyjna czy jakiś blog! Bo to tak naprawdę nie ma znaczenia. Ważne, żeby czytać to co zmusza nas do myślenia i inspiruje do wykonywania konkretnych działań.

2. Pinterest, Instagram.

Te dwa media społecznościowe są dosłownie przesiąknięte inspiracjami! I to praktycznie z każdej dziedziny. Wystarczy wpisać odpowiedni #hashtag w wyszukiwarce i gotowe! Piękne, barwne, ładnie zaprezentowane inspiracje na każdy dzień! Czy to pomysł na obiad, czy urządzenie mieszkania, makijaż, nowości świata mody, porady blogowe, a nawet i świetne miejsca na wycieczkę rodzinną lub randkę we dwoje! Tam jest dosłownie wszystko! Jedyny problem jest taki, że czasem jak już się wejdzie w te media, trudno z nich wyjść i ucieka nam bardzo dużo czasu na przeglądaniu wszystkich pięknych inspiracji.

3. Detale.

Zawsze zwracaj uwagę na szczegóły. Większość rzeczy, które nas zachwyca, zachwyca nas właśnie przez detale! Drobne szczegóły, na które wiele osób nie zwraca z początku uwagi, a to one dopełniają całość i sprawiają, że coś ze zwykłej rzeczy, staje się wyjątkowe i nie powtarzalne. To one nadają charakter całemu projektowi. Może to być np. drobny motyw na naszym ubraniu, albo jakiś nietypowy szczegół w aranżacji mieszkania… Ktoś poświęcił dużo czasu, aby stworzyć te detale, odpowiednio je dobrać i umiejscowić. Ktoś musiał się czymś zainspirować, żeby je stworzyć. A teraz nic nie stoi na przeszkodzie, abyś i ty zainspirował się tymi detalami. I stworzył coś własnego!

4. Wyjdź na spacer!

Bez względu na to gdzie mieszkasz, spacer to zawsze świetny pomysł kiedy chcemy złapać jakąś inspirację. I to z dwóch powodów! Po pierwsze, spacer działa odświeżająco na nasz umysł! Dzięki temu o wiele łatwiej dostrzegamy coś co może stać się naszą potencjalną inspiracją. A po drugie, na spacerze wszystko może Cię zainspirować! Budynki, kolorowe reklamy „wołające” do nas z bilbordów, ruch uliczny, albo jego brak, spotkani ludzie, dźwięki czy nawet wystawy sklepowe! Wystarczy się tylko rozejrzeć i co najważniejsze mieć otwarty umysł na krążące wokół nas INSPIRACJE!

To moje sprawdzone sposoby na znajdywanie inspiracji, a Ty jak się inspirujesz każdego dnia? Daj znać koniecznie w komentarzu :)