5 powodów dla których warto jeść czekoladę

5 powodów dla których warto jeść czekoladę!

*Od razu zaznaczam, że chodzi oczywiście o tę GORZKĄ CZEKOLADĘ o minimalnej zawartości kakao od 80%! 

Dlaczego warto ją jeść?

Ponieważ jest absolutnie niesamowita w swoim działaniu prozdrowotnym! W odróżnieniu od pozostałych czekolad, ciemna czekolada produkowana jest z ziaren kakaowych, a te z kolei są najlepszym źródłem antyoksydantów na świecie! Dzięki temu, regularne spożywanie gorzkiej czekolady, może znacząco poprawić nasze zdrowie, a także przedłużyć nasz młody wygląd!

Czy to już nie brzmi zachęcająco? A wierzcie mi, to dopiero początek!

Zawsze wiedziałam, że gorzka czekolada jest zdrowsza od tych pozostałych, ale to, co  tak naprawdę nam oferuje, bardzo mnie zaskoczyło! 

To co, gotowe na kilka ciekawostek na temat gorzkiej czekolady? No to lecimy!

Korzyści zdrowotne wynikające z jedzenia ciemnej czekolady:

1) Wspomaga serce i obniża ciśnienie krwi!

Dzięki zawartym w niej flawonoidom, jedzenie ciemnej czekolady sprzyja przywróceniu elastyczność tętnic, i jednocześnie zapobiega przyleganiu białych krwinek do ścian naczyń krwionośnych. A co za tym idzie, reguluje przepływ krwi i zmniejsza ryzyko powstawania zakrzepów! 

2) Dodaje energii!

Której i tak ciągle nam brak… Według specjalistów, ciemna czekolada to najlepiej przyswajalne, skoncentrowane źródło energii! Dlatego, kiedy opadasz z sił, zamiast kolejnej kawy, może spróbuj zjeść trochę gorzkiej czekolady?

3) Jest bogata w ważne składniki!

Co tu dużo mówić… Mamy tu: 

Sporo, prawda? A to i tak nie wszystko co w sobie kryje!

4) Chroni skórę!

Spora ilość antyoksydantów, które znajdziemy w ciemnej czekoladzie, chroni naszą skórę przed przedwczesnym starzeniem się! Pomagają poprawić przepływ krwi, zwiększają gęstość i nawilżenie skóry. Ciemna czekolada również, chroni naszą skórę przed uszkodzeniami spowodowanymi przez Słońce.  Dlatego też, prócz używania kremów z filtrem, warto wprowadzić ją do swojej diety, zwłaszcza gdy jesteśmy narażeni na silniejsze działanie promieni UV.

5) Poprawia funkcję mózgu!

Zjedzenie kilku kostek gorzkiej czekolady, pobudza mózg do wytężonej pracy! Poprawia koncentrację, polepsza pamięć, redukuje zmęczenie i senność. A dodatkowo wpływa na podwyższenie poziomu endorfiny i serotoniny, co znacząco może
poprawić nam humor!

gorzka czekolada2

I jeszcze na koniec, pamiętajcie, że co zdrowe to zdrowe, ale tylko z umiarem! Tak więc, 2-3 kostki dziennie zupełnie wystarczą, a nawet są zalecane :)

A próbowaliście kiedyś wrzucić do kawy kilka kostek takiej czekolady? Mmmm PYCHA! 

Miłego dnia! ;)