5 zasad, którymi warto się kierować, wybierając podkład dla siebie.

My kobiety niby mamy spore doświadczenie w makijażu, pewnie nie jedna z was próbowała malować się maminymi kosmetykami, mając lat…kilka. A jednak, jeśli chodzi o dobór odpowiedniego podkładu do twarzy, ciągle się gubimy. Kiedy przychodzi dzień, kiedy trzeba dokonać zakupu owego podkładu, bo stary wypluwa jakieś resztki, z którymi zbyt wiele nie zdziałamy, zaczynają się schody… Mamy mętlik w głowie i zaczynamy się zastanawiać. Niby jesteśmy zadowolone z poprzedniego, ale jednak myślimy, czy aby na pewno ten jeszcze raz, a może tym razem inny? Może nie był taki dobry, może za ciemny? Za jasny? Konsystencja nie taka? A tu jakaś promocja znowu… i tak, przeglądając kilka podkładów i zastanawiając się który będzie dobry, kobiety potrafią spędzić w drogerii dobre pół, jak nie więcej, godziny. Przy samych podkładach!

W końcu jednak, udaje nam się znaleźć ten według nas idealny, dokonujemy zakupu i… okazuje się, że jest za ciemny! Po nałożeniu, robi się efekt maski, twarz jakaś taka pomarańczowa, a przecież wydawał się dobry… I tu mam dla was, kilka pomocnych rad.

podklad

Jak wybrać odpowiedni podkład dla siebie?

1. Skup się na płynnych podkładach, ponieważ wraz z wiekiem skóra wysycha, a sypki podkład może to podkreślić. Również uważaj na podkłady w kremie, gdyż mogą zapychać pory.

2. Zwróć uwagę, aby podkład był lekki i zawierał składniki, jak kwas hialuronowy, naturalne zamienniki retinolu, a także peptydy Bionymph. Składniki te wzmacniają kolagen, a także zmniejszają zmarszczki. Dzięki temu, twoja skóra będzie wyglądać lepiej.

3. Nie sprawdzaj koloru na wierzchu dłoni! To największy błąd, gdyż rzadko się zdarza, aby skóra na wierzchu dłoni miała taki sam odcień jak na twarzy. Zamiast tego pociągnij linię podkładu od żuchwy w dół szyi. Powinien zakrywać niedoskonałości, ale nie powinien być widoczny.

4. Dlatego, że w drogerii nie ma zbyt dobrego światła i zakładam, że raczej masz już na sobie makijaż, poproś konsultanta o próbki kolorów, podkładu, który cię interesuje. Jeżeli nie ma, to miej przy sobie małe pojemniczki oraz coś do podpisania ich i po prostu, skapnij z testerów odrobinę podkładu do pojemniczków. I pamiętaj, aby podpisać który jest który, a następnie sprawdź w domu przy świetle dziennym, jak komponują się z twoim naturalnym odcieniem skóry.

5. Przy bladej cerze, unikaj zbyt różowawych odcieni, ponieważ skóra wygląda wtedy mdło. Natomiast przy ciemnej karnacji, unikaj jaśniejszych odcieni, gdyż mogą sprawić, że twoja twarz będzie wyglądać ziemisto.

A wy macie swój ulubiony podkład? Czy wolicie zmieniać od czasu do czasu? Bo ja ciągle szukam tego jedynego ;)