6 rzeczy, które musisz zrobić, aby założyć profesjonalnego BLOGA.

Obecnie, każdy może założyć swojego bloga bez żadnych większych problemów. Wystarczy zalogować się na dowolnej platformie, wybrać motyw i zacząć pisać… Ale czy taki blog, założony w kilka minut, bez żadnego planu, ma szansę wyróżnić się spośród milionów innych blogów i zacząć przynosić nam dochody? Kiedyś to było całkiem możliwe, kiedyś nie było tyle blogów. Kiedyś mało który blog wyglądał profesjonalnie. Dziś już nie jest tak łatwo! Dziś blogi to marka. Już nie wystarczą same dobre treści, blog musi przyciągać i być profesjonalny!

Jak tego dokonać? Dziś mam dla was kilka wskazówek, co musisz zrobić, aby założyć profesjonalny blog. A wierzcie mi, to dopiero początek… To co, gotowi?

6 podstawowych kroków do założenia dochodowego bloga:

1) Określ NISZĘ bloga.

W ostatnim wpisie opisałam Wam dokładnie, dlaczego określenie niszy bloga przed jego założeniem jest takie ważne. Pamiętaj, że wybór niszy, to nie tylko temat bloga, ale również problem, który pomożesz rozwiązać swoim czytelnikom.

Jeżeli się martwisz, że nisza w której najlepiej się czujesz, nie nadaje się zbytnio do prowadzenia dochodowego bloga, to przestań! Zarabianie na blogach jest możliwe praktycznie dla każdej niszy!

2) Wybierz PLATFORMĘ.

Teraz kolej na wybór platformy blogowej z której będziesz korzystać. Twoja platforma będzie tym, co pozwoli Ci stworzyć twojego bloga. To tu wybierzesz swój motyw, założysz strony i napiszesz posty. To tu będziesz zarządzać wszystkim na swojej stronie.

Dlatego nad wyborem warto się dobrze zastanowić, czy chcesz być na tzw. „swoim” czyli korzystać z samodzielnie hostowanej platformy (WordPress.org) czy jednak wolisz całkowicie darmowe rozwiązanie. Wiem, że to bardzo kuszące wybrać jedną z bezpłatnych platform jak WordPress.com czy Blogger, gdzie nie musisz przejmować się hostingiem ani rejestracją domeny, ale pamiętaj, że decydując się na takie rozwiązanie, rezygnujesz z ogromnej ilości możliwości na swoim blogu!

A skoro chcesz zarabiać na swojej stronie, to musisz mieć nad nią pełną kontrolę, bez zbędnych ograniczeń, które prędzej czy później zaczną ci przeszkadzać na darmowych platformach.

3) Wybierz i zarejestruj NAZWĘ DOMENY.

Wybór nazwy domeny dla naszego bloga wbrew pozorom, może okazać się wyzwaniem! Chcemy wybrać coś wyjątkowego, odzwierciedlającego to, o czym będzie nasz blog, a także chwytliwego i łatwego do zapamiętania. A to wcale nie jest takie proste! Zwłaszcza, że większość chwytliwych nazw jest już po prostu zajęta przez kogoś innego… Tu przyda się prawdziwa burza mózgów! 

Zobaczycie, wybór domeny wcale nie jest prosty! Przy wyborze jednak warto kierować się drobnymi wskazówkami: staraj się aby nazwa domeny była krótka, unikaj numerów oraz łączników ( czasem trudno je zapamiętać i nie wyglądają zbyt profesjonalnie), pasująca do nazwy BLOGA. Tak, dokładnie, nazwa domeny i nazwa bloga wcale nie muszą być takie same! Domena np. może składać się pierwszych liter jakiejś dłuższej nazwy, albo z imienia i nazwiska autora bloga.

Ale to już twój wybór, jaką nazwę dla domeny wybierzesz. Ważne, żeby tobie się podobała ( w końcu będzie ci towarzyszyć przez dłuższy czas) i żeby twoi odbiorcy łatwo ją zapamiętali i nie błądzili po sieci szukając twojego bloga.

4) Wybierz HOSTING.

Jeżeli zdecydowałeś się na platformę WordPress.org, to musisz wybrać hosting, gdzie będzie „mieszkał” twój blog.

Hosting jest miejscem w sieci dla twojego bloga, coś jak wykupione miejsce parkingowe. Jest tym co pozwoli twojej stronie istnieć i funkcjonować.

Na rynku obecnie, jest bardzo wiele firm hostingowych oferując bardzo różne warunki korzystania.

Najlepiej będzie jeśli przed zakupem, zapoznasz się z kilkoma ofertami, polecanymi np. na forach oraz z opiniami o nich. Wybierz hosting, który najlepiej dopasuje się do Twoich potrzeb oraz możliwości finansowych.

Pamiętaj, że twój hosting będzie zawierać wszystkie pliki i treści powiązane z twoim blogiem. Kiedy czytelnicy wpiszą nazwę twojej domeny w przeglądarce, zostaną im wyświetlone treści, artykuły i zdjęcia znajdujące się na serwerach należących do firmy hostingowej. Tak więc dobry hosting, jest bardzo ważną częścią twojej strony.

5) ZBUDUJ swojego bloga.

Kiedy masz już te wszystkie etapy za sobą, czas na zbudowanie twojej strony! Przedewszystkim musisz wybrać motyw na którym chcesz pracować. Do wordpress.org jest cała masa zarówno tych płatnych jak i bezpłatnych motywów. Wybierz to co najbardziej ci się podoba i pasuje. Następnie spersonalizuj motyw pod swój blog, załóż strony (jak: polityka prywatności, kontakt, współpraca, o mnie, o blogu) i napisz pierwsze posty! Jeszcze przed uruchomieniem strony! Przecież nie chcesz aby twój blog świecił pustkami już na samym początku – prawda?

6) URUCHOM go!

I teraz, kiedy masz już zbudowanego bloga, spersonalizowanego pod swoją  markę, zawierającego kilka wartościowych artykułów – możesz uruchomić swojego bloga! 

Pochwal się nim wśród znajomych i na social mediach. Udostępnij na grupach na FB, na forach i gdzie tylko się da, żeby pozyskać swoich nowych odbiorców! 

Nie martw się, na początku każdy jest spamerem :)

Miłego dnia! ;)

To może Cię zainteresować:

COPYRIGHT © 2019 · Lilannn ·