8 powodów dla których warto żyć w zgodzie z teściową!

 U niektórych samo słowo „teściowa” wywołuje ciarki na plecach, mdłości lub ciężkie westchnięcie sygnalizujące innym jak to ona ma ciężko ze swoją teściową. Często jest tak, że synowa toczy nieustanne boje z matką swojego partnera, głównie o sprawy z pozoru błahe, lecz dla nas jako kobiet bardzo istotne. Bo żadnej innej kobiety, uwaga co do naszego zachowania, gotowania czy wychowywania dzieci, nie doprowadza do szału jak właśnie z ust teściowej. Ale jak to się mówi: agresja rodzi agresję! My coś, ona coś i tak w kółko! Więc po co się spierać ciągle o to samo, albo na samą myśl o wspólnym obiedzie zażywać tabletki na uspokojenie, skoro można odpuścić i żyć w zgodzie?

Jeżeli nie widzicie żadnych powodów dla których lepiej żyć w zgodzie niż kłócić się, to zobaczcie jak ja to widzę :) A może same macie coś do dodania? :>

 

1. Zaprasza was na niedzielny obiad.

 Czyli nie musisz gotować! Czy to nie super wiadomość? Dość że nie musisz gotować i spędzić te parę godzin w kuchni, to dzieciaki nie siedzą Ci na głowie, bo u babci jest tyle jeszcze nieodkrytych miejsc przez nie. Jedziesz, jecie obiad, później jakaś kawa, ciacho, a Ty przez ten cały czas odpoczywasz! Nic dodać nic ująć ;)

2. Daje wam jedzenie (na wynos).

Teściowe (babcie) mają to do siebie, że mają więcej czasu na gotowanie, a przynajmniej więcej niż Ty, więc gotują więcej i po prostu pakują Ci to do pojemnika, słoika czy czegoś tam, a Ty masz obiad na jakieś kolejne dwa dni – czyli znów nie musisz kwitnąć w kuchni :)

3. Z chęcią zaopiekuje się Twoimi dziećmi.

Kiedy masz coś pilnego do załatwienia i musisz gdzieś wyskoczyć na chwilę, a teściowa mieszka najbliżej, to dzwonisz odpowiednio wcześniej, pytasz czy da radę, a kiedy okazuje się że z przyjemnością zostanie z Twoimi dziećmi, możesz spokojnie wyskoczyć i pozałatwiać te wszystkie pilne sprawy (fryzjer, kosmetyczka, kawa z koleżanką, albo naprawdę coś ważnego)

4. Możesz jechać do niej na kawę.

Tak, choć to wydaje się dziwne, ale kiedy jest piękna pogoda, a Ty kisisz się z dziećmi w mieszkaniu i nudzi się wam okropnie, a Twoja teściowa mieszka w domu na działce, możesz wybrać się na wycieczkę do niej na przysłowiową kawę, poplotkować i odpocząć trochę na powietrzu, wszyscy są wtedy zadowoleni! Ty, dzieci i oczywiście teściowa :)

5. Nie wtrąca się w wasze życie.

 Kiedy żyjesz z teściową w zgodzie, nie ma ona jakiejś nieodpartej potrzeby poprawiania Cię na każdym kroku, mówienia Ci co powinnaś zrobić i jak to zrobić, bo ona tak robiła, wtedy po prostu szanuje Twoje zdanie i wychodzi z założenia, że to Wasze życie i to Wy musicie je przeżyć sami!

6. Zaczyna hodować kury!

Tak, tak, jeżeli Twoja teściowa mieszka gdzieś na terenach wiejskich, albo na działce i ma ku temu warunki, to kiedy dowiaduje się, że będą wnusie, kupuje kury i co??? I macie prawdziwe ekologiczne jaja prosto od teściowej! No serio, my tak mamy :)

7. Prezenty dla dzieci.

Babcie uwielbiają swoje wnuki i uwielbiają też obdarowywać je różnymi upominkami, kiedy żyjecie w zgodzie, teściowa najpierw się zapyta czy może coś Twojemu dziecku kupić, albo dać np. jakieś słodycze, czy jakąś zabawkę, a nie po kryjomu, żeby tylko mamusia się nie dowiedziała.

8. Wzajemny szacunek.

Szanujecie się nawzajem, a to buduje prawidłowe relacje w rodzinie, nie żyjecie w stresie, możecie wypić razem kawę, a nawet drinka! Rozmawiać o pierdołach i sprawach ważnych, o pieluchach i polityce i wszystko jest tak jak powinno, a Ty czujesz się świetnie :)