8 prostych zasad UDANEGO związku!

Kiedy zostajecie PARĄ, jesteście najszczęśliwszymi osobami pod słońcem i wydaje Wam się, że już tak będzie zawsze. Ale z czasem, jak w każdym związku, pojawiają się jakieś zgrzyty. To zupełnie normalne, żaden związek, tak naprawdę nie jest idealny! Ale mimo zgrzytów i kłótni, wiele par jest bardzo zgranych i szczęśliwych, a sztukę kompromisu opanowali do perfekcji. Potrafią się kłócić, ale także godzić. Umieją ze sobą rozmawiać, słuchać się nawzajem i szanować. Każdy związek przechodzi wzloty i upadki, partnerzy muszą się „dotrzeć„, poznać siebie nawzajem, poznać swoje silne i słabe strony – nie jest to łatwa droga do udanego związku, ale można sobie ją ułatwić, przestrzegając kilku bardzo prostych, jak również bardzo ważnych ZASAD WZAJEMNYCH RELACJI!

#1. Mów, co masz na myśli.

Kobiety mają to do siebie, że często nie mówią wprost. Zaczynają jakiś temat, nie poruszając sedna sprawy, licząc na to, że ich partner sam się zorientuje o co tak naprawdę im chodzi. Niestety zazwyczaj to nie następuje, a biedna niezrozumiana kobieta ma pretensję do swojego partnera, że ten nie wie o co jej chodzi… Tylko skąd ma wiedzieć, skoro mu tego nie powiedziała? A do większości facetów, trzeba jasno i konkretnie, a nie naokoło. Kiedy masz swojemu partnerowi coś do powiedzenia, to mu to po prostu powiedz. Nie oczekuj, że sam się domyśli – bo się nie domyśli! Twój partner nie czyta Ci w myślach, nie jest wszechwiedzący, więc skoro na coś liczysz, to mu to po prostu powiedz, a nie czekaj nie wiadomo na co…

#2. Bądź wyrozumiała.

Widzisz że jest jakiś dziwny, zmęczony, zły lub smutny, no to uderzasz do niego z pytaniem: Co się stało? Ale on nie ma ochoty akurat o tym gadać w tym momencie, albo po prostu z Tobą, bo np to nie temat na rozmowy z partnerką, kobietą czy coś…sprawa bardziej dla kumpla, nie wierć dziury w brzuchu, nie spinaj się, bo tylko sprawę pogorszysz! Nie chce gadać, to nie! Daj mu czas, jeśli chce posiedzieć sam, to niech siedzi! Ty też na pewno masz takie dni, kiedy nie masz na nic ochoty, wszystko Cię wkurza i najchętniej rzuciłabyś czymś w ścianę…tyle że u kobiet to się nazywa PMS (podobno), a facet nie ma takiej wymówki. Każdy czasem potrzebuje chwili dla siebie. Czasem nie chce nam się rozmawiać akurat z partnerem o pewnych sprawach i to działa w dwie strony! Im też czasem nie chce się o czymś z nami gadać… i co w tym złego?

#3. Zaskocz go.

Zrób mu pyszne śniadanie, obiad czy kolacje, kup bilety do kina, na film o którym ostatnio wspominał, posprzątaj mu auto, poukładaj mu w szafie ubrania, kup mu jakiś gadżet… Po prostu zaskocz go, zrób coś miłego i niespodziewanego, niech mu buty spadną z wrażenia jaka to Ty fajna jesteś :)Taka niby prosta sprawa, wystarczy zrobić jakąś drobnostkę, wyręczyć partnera w czymś zupełnie niespodziewanie, tak po prostu, z własnej woli.

#4. Doceń go.

Najgorsze co można zrobić, to nie doceniać własnego partnera. Ciągle narzekać, czepiać się wszystkiego, a już szczytem jest, porównywać go do innych… Po co szukać dziury w całym, lepiej skupić się na tym co daje nam nasz partner, w czym jest dobry (bo każdy w czymś jest dobry), w czym nas zaskakuje, co w nim kochamy…Pochwal go, zwróć uwagę, że coś fajnie zrobił, powiedz mu jaki jest dla Ciebie dobry i kochany, że takiego jak on to ze świecą szukać, czy jak tam wolisz ;) Ważne, żeby on wiedział, że go doceniasz, bo jeśli myślisz, że on to wie, mimo, że mu tego nie okazujesz, bo Ci się wydaje, że to „oczywista oczywistość”, to możesz się pomylić, a nie doceniany partner, może zacząć być doceniany przez kogoś innego…

#5. Słuchaj go.

Przede wszystkim słuchaj go uważnie! Słuchaj co ma do powiedzenia i o co Cię prosi. Słuchaj tak, żeby rozumieć co do Ciebie mówi, a nie tylko udawaj, że słuchasz, a za chwilę wypalasz z tekstem: „Co?” Ja jak się produkuję i mam wrażenie, że ktoś mnie słucha, a za chwilę ta osoba patrzy na mnie kompletnie zdezorientowana i pyta: „Co mówiłaś? Bo Cię nie słuchałem…” to na tym kończy się nasza rozmowa. Na pewno sama chciałabyś, aby Twój partner Cię słuchał, ale żeby tak było, Ty też musisz słuchać jego! Na tym polega rozmowa, jedno mówi, drugie słucha i tak na przemian, ale kiedy jedno mówi, a drugie nie słucha, to równie dobrze można gadać ze ścianą…

#6. Szanuj jego pasje.

Nie musisz ich podzielać. Każdy interesuje się czymś innym, choć zdarza się często, że partnerzy mają wspólne pasje. Ważne, żeby mimo czy nas to interesuje czy nie, szanować to, że nasz partner się tym pasjonuje. Nie wyśmiewać jego pasji, nie krytykować, nie zabraniać mu w stylu: albo ja, albo to coś… Jeżeli zbyt dużo czasu poświęca na swoją pasję i Cię to boli, lepiej porozmawiaj z nim o tym, dojdźcie do jakiegoś kompromisu, ale nie zabraniaj mu jego pasji. Pamiętaj, że szanując jego zainteresowania, szanujesz jego samego!

#7. Wspieraj go.

Wspieraj go w jego działaniach, dążeniach do czegoś, szczególnie kiedy coś nie idzie po jego myśli. Niech wie, że na Ciebie zawsze może liczyć, że nie musi się z czymś przed Tobą chować, w obawie, że go skrytykujesz, wyśmiejesz, albo totalnie zignorujesz. Zaproponuj mu swoją pomoc, może będzie akurat jej potrzebował, jak nie, to też nic się nie dzieje, w razie czego będzie wiedział, że może się do Ciebie zwrócić!

#8….

Tu sami dopiszcie, co jeszcze :)

Wszystko powyższe odnosi się zarówno do kobiet, jak i mężczyzn! Pamiętajcie, aby dobrze Wam się żyło razem, oboje musicie się starać i dawać coś od siebie, a nie tylko wymagać, od tej drugiej połówki!

Udanego WEEKENDU wszystkim!!! :D