Czas meteorów.

Czas meteorów Anny Onichimowskiej, to nowa pozycja w naszej małej biblioteczce. Ostatnio pojawiło się u nas wiele ciekawych nowości, więc z góry zapowiadam tydzień z książką na blogu:) Już sama okładka mnie zachęciła do zajrzenia, co tam w środku się kryje, po przeczytaniu krótkiego opisu z tyłu na okładce, od razu trafiła do naszego koszyka.

czas meteorów
czas meteorów

Jest to opowieść o dwóch różnych światach. Świat Topsów – niezwykle poukładany, wszyscy żyjący w nim topsowie są punktualni, wszystko robią tak samo, każdego dnia i nikt nie ośmieli się zrobić coś inaczej, nawet wszystkie koguty pieją o tej samej porze.

20150708_132821

Do ich świata przeprowadza się Antoni ze Świata Tombików, a tu wszystko jest inaczej, każdy żyje jak chce i robi co lubi, a nie według jakichś wytycznych.

20150708_132656

Antoni nie nosi czapeczki papierowej, bo nie lubi i mimo, że każdy próbuje go do niej namówić, on niema zamiaru jej założyć, jest po prostu inny.

20150708_132539

Takie zderzenie się tak różnych światów, zapowiada masę różnych dziwnych, ale za to śmiesznych sytuacji, które możemy znaleźć w książce. Dzięki temu czyta się ją bardzo przyjemnie. Ilustracje świetnie oddają treść, więc łatwiej wszystko sobie wyobrazić.

20150708_132604

 

Krótki opis jaki możemy znaleźć na okładce książki:

Ciekawe, który z dwóch – jakże różnych – światów wyda Ci się bliższy? Świat Topsów, gdzie nawet psy szczekają punktualnie, czy Tombów, których i osioł na dachu nie jest w stanie zaskoczyć? Wydaje się, że między tymi dwoma światami nie może nawiązać się choćby nić porozumienia. Wszak żaden dumnie noszący swoją czapeczkę porządny mieszkaniec Topsowa nie powinien polubić kogoś, kto nie znosi czapek…i kto przewraca życie spokojnego miasteczka do góry nogami?! A jednak…

Przeczytaj tę piękną opowieść o tym, że warto mieć sny i marzenia, a przede wszystkim – patrzeć na świat z życzliwością. I pamiętaj, że choćby nie wiem jak udawać, że wszyscy jesteśmy tacy sami, to – na szczęście – każdy z nas jest i każdy z nas ma prawo być inny. Ma prawo być sobą.

Okładka: twarda, 

Wydawnictwo: Bajka

Autor: Anna Onichimowska.

Ilustracje: Piotr Rychel

Sugerowany wiek dziecka: +7 lat

Cena na okładce: 29,90 zł (ja kupiłam w biedronce za 9,99zł! )