czas na zmiany i wrześniowe plany

PRZEDSZKOLE SIĘ ZACZĘŁO! CZAS NA ZMIANY I WRZEŚNIOWE PLANY!

Stało się! Dzień o którym myślałam praktycznie non-stop przez ostatnie miesiące… NADSZEDŁ! Moje dzieci poszły do przedszkola! Czas na zmiany i wrześniowe PLANY!

Jako mama pracująca dotychczas na pół etatu, zyskałam bardzo dużo wolnego czasu. Do tej pory byłam albo cały czas z dziećmi, albo w pracy. 24 godziny w ciągu doby było zdecydowanie dla mnie za mało na załatwienie wszystkiego co bym chciała. Ciągle w biegu, ciągle w towarzystwie małych pomocników. A nie oszukujmy się, niektórych spraw, nie da się załatwić czy wykonać, szybko lub w ogóle w towarzystwie dzieci!

Dlatego bardzo, ale to bardzo czekałam na ten moment, kiedy przedszkole się zacznie!

I zaczęło się! A co ja teraz będę robić, skoro mam te kilka godzin dziennie dla siebie? Leżeć? Odpoczywać? Może odespać za te wszystkie lata?

Nic z tego! NIE MAM NA TO CZASU! 

Chcę ten czas wykorzystać jak najlepiej, uporządkować wszystkie zaległe sprawy i zrobić coś dla siebie! Dlatego też zrobiłam sobie PLAN DZIAŁANIA.

Zrobiłam listę rzeczy, które chciałabym zrobić, albo przynajmniej zacząć już we Wrześniu, gdyż tak naprawdę nie wiem, jak długo ta moja „sielanka” potrwa.

MOJE PLANY NA WRZESIEŃ:

ZROBIĆ PODSTAWOWE BADANIA – bardzo ważne. Teraz kiedy nie muszę ze sobą wszędzie ciągnąć dzieci, mogę spokojnie, bez pośpiechu wybrać się na badania, takie chociaż jak: CYTOLOGIA (!) czy MORFOLOGIA, które każda z nas powinna wykonywać przynajmniej raz do roku. Nie tylko dla siebie, ale dla rodziny – bo to WAŻNE! My MAMY jesteśmy WAŻNE, więc BADAJMY się!

UMÓWIĆ SIĘ DO DENTYSTY – oj już dawno nie byłam, chyba z rok. Żadnych problemów nie mam, ale nigdy nic tak do końca nie wiadomo czy coś tam się nie zaczyna, a zdrowe zęby to w dzisiejszym świecie PODSTAWA! Więc lepiej zapobiegać niż później się męczyć i leczyć.

IŚĆ DO FRYZJERA – tu muszę się Wam przyznać, ze wstydem, że moje włosy wołają o pomstę do nieba! Z fryzjerem nie widziały się 2 lata a z nożyczkami ponad rok! Tak, tak, z braku czasu i masy spraw na głowie, sama się pewnego dnia obcięłam… Nawet nieźle mi to wyszło, ale teraz jakieś dobre odświeżenie fryzury i regeneracja by się przydały!

OGARNĄĆ DOM! – Kolejny priorytet. Wiecie jak jest ze sprzątaniem przy dzieciach, ty ogarniasz jeden pokój, a w drugim tornado jakby przeszło. Tak więc teraz, nie tylko ogólne porządki, ale wszystko, dosłownie wszystko łącznie z odmalowaniem całego mieszkania! Już kończę z garderobą, lodówka błyszczy, zabawek ubyło już… bardzo dużo, ale i tak jeszcze muszę się z nimi rozprawić, niepotrzebne rzeczy czy ubrania, wszystko chcę usunąć z mieszkania, bo i tak jest małe, więc nie potrzebuję NIEPOTRZEBNYCH rzeczy, których i tak nie będziemy używać!

WRÓCIĆ DO ĆWICZEŃ – po raz kolejny! Znów zaczynam ćwiczyć regularnie, tym razem bez asystentów, na których przy różnych skłonach, podskokach czy wykopach trzeba uważać! Bo przez to zwyczajnie mi się odechciewało, ani ćwiczeń poprawnie nie wykonywałam, ani się nie skupiałam na tym co robiłam… Więc przestałam ćwiczyć. Może nawet uda mi się zapisać na siłownie, kto wie :)

ZNALEŹĆ NOWĄ PRACĘ – początek przedszkola, to również dobry moment na znalezienie nowej pracy. Do tej pory pracuję około 3 razy w tygodniu po 9-10 godzin dziennie, wliczając w to weekendy. Teraz chciałabym znaleźć pracę, w której weekendy oraz wieczory będę mogła poświęcić dla rodziny, a nie wracać po 22 i jeszcze, totalnie padnięta czytać dzieciom bajkę na dobranoc, bo one czekają na mamę…

BLOG… – i na koniec jeszcze blog. Ostatnio wpisy nie pojawiały się ani regularnie ani dość często. I nie dlatego, że nie miałam nic do napisania. Wręcz przeciwnie, mam bardzo dużo zaległych postów, którymi chciałam się z wami podzielić. Ciekawych tematów, przepisów czy recenzji. Więc mam nadzieję, że teraz, kiedy mam chwilę absolutnej ciszy, sprawniej mi to pójdzie.

I to chyba tyle :) Trochę się tego nazbierało, ale jak część nie uda się zrealizować we wrześniu nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zrobić to w październiku ;)

A Wy macie już swoje PLANY?