Czy masz odwagę żyć, tak jak Ty tego chcesz?

 

Już od najmłodszych lat o tym myślisz, zastanawiasz się, kim będziesz za kilka, kilkanaście, a może kilkadziesiąt lat. Chcesz być lekarzem, aktorem, pisarzem, pilotem…często zmieniasz zdanie. Aż pewnego dnia, do Twojej głowy wkrada się myśl – chcę być… i czujesz się jakoś inaczej. Jesteś pewien, że to jest to, co chcesz w życiu robić. Musisz teraz tylko ułożyć idealny plan, plan swojej drogi, którą musisz przebyć, aby stać się tym, kim chcesz być.

Wiesz, że to nie będzie łatwa droga. Są na niej wyboje, rozwidlenia, ślepe uliczki, dobrzy i źli doradcy, a nawet przepaść. Czasem musisz zmienić swoją drogę, zaplanować objazd, albo znaleźć most, który Ci pomoże przedostać się na drugą stronę. Nigdy nie wiesz co się kryje za kolejnym zakrętem. Tak naprawdę to nawet nie wiesz czy dojedziesz do końca zaplanowanej przez Ciebie trasy. Poznajesz nowych ludzi, przyjaciół, w pewnym momencie zakładasz rodzinę, masz dom, pracę. Masz to, do czego zmierza większość ludzi, to czego większość z nich pragnie, a co w zupełności im wystarcza. Jedni Ci zazdroszczą, mówią że masz szczęście, że nie jeden chciałby być na Twoim miejscu. Ty też to czujesz – masz szczęście.

Aż pewnego dnia, znów przychodzi to dziwne uczucie, które czułeś lata temu, dzięki któremu wybrałeś się w swoją podróż, a wraz z nim przychodzi… smutek. Smutek, jakbyś coś stracił, jakbyś stracił kawałek siebie… Przypominasz sobie kim chciałeś być, co chciałeś robić i jednocześnie uświadamiasz sobie, że podczas swojej drogi, natrafiłeś na ślepą uliczkę, zatrzymałeś się i tu już zostałeś. Niby jesteś szczęśliwy, dlaczego miałbyś nie być, masz to o czym wielu marzy, ale czy jesteś szczęśliwy w 100%? Ta pustka, którą nagle zacząłeś czuć, to Twoje niedokończone marzenie, które próbuje Ci o sobie przypomnieć. Czy starczy Ci odwagi, aby odpowiedzieć na to wołanie? Czy jesteś na tyle odważny, aby wrócić na swoją drogę, którą zaplanowałeś już jakiś czas temu? Myślisz, że jest już za późno? Że jesteś za stary? Na realizację marzeń nigdy nie jest za późno! Podążanie własną drogą,  wymaga ogromnej od nas odwagi. Ogromnego poświęcenia, mnóstwa wyrzeczeń i ciężkiej pracy. Pracy nad tym co chcemy osiągnąć i pracy nad samym sobą. Nad swoim charakterem, nad jego siłą! Bo człowiek o słabym charakterze, bez wewnętrznej siły, bez prawdziwego pragnienia realizacji założonego celu, zrezygnuje już na starcie! To co teraz posiadasz, kim teraz jesteś, nie jest przeszkodą. Dlaczego miało by być? Jeżeli teraz mówisz bo…coś tam, to są tylko wymówki i nic więcej. To i Twoje marzenie mogą żyć razem. Na początku może nie być łatwo, czasem trzeba podjąć trudne decyzje, które być może wywrócą Twoje oraz Twoich bliskich życie do góry nogami. Wszystko zależy od Ciebie, od tego czego tak naprawdę pragniesz. To Twoje życie i to Ty decydujesz o nim. Ale czy masz na tyle odwagi, aby iść własną drogą? Czy może pozwolisz zwyciężyć wewnętrznemu głosowi, który za każdym razem, kiedy pomyślisz o tym żeby spróbować, mówi: ” zostaw to, to nie dla Ciebie, jest dobrze jak jest, po co Ci to, a jak inni się odwrócą, a jak Ci nie wyjdzie i tylko się ośmieszysz, nie dasz rady….” Ten wewnętrzny głos, to nic innego jak Twój własny strach, strach przed zmianami, przed porażką, strach przed zakłóceniem Twojego spokojnego, jakże ułożonego życia.

Jakby się nad tym zastanowić, to po co w ogóle masz coś zmieniać, tylu ludzi marzy żeby być kimś innym, a żyją „normalnie”, jak większość. Jedni są bardziej zadowoleni, drudzy mniej, ludzka rzecz. Więc po co to zmieniać?

No właśnie, po co? To już tylko Twój wybór. Tylko Ty możesz podjąć tą decyzję. Ale najpierw się zastanów – KIM CHCESZ BYĆ? Bo może, w tej chwili jesteś dokładnie w tym miejscu, w którym zawsze chciałeś być i nie snujesz planów na inne życie, bo innego sobie nie wyobrażasz. To też dobrze, tylko pozazdrościć!

Tak naprawdę, życia nie da się do końca zaplanować, ono rządzi się swoimi prawami, czasem podaje nam pomocną dłoń, a czasem pokazuje środkowy palec. Nigdy nie wiesz, co się wydarzy za tydzień, za dwa czy za rok. Nigdy nie wiesz, co się wydarzy jutro! Ale czy to ma Cię powstrzymać przed próbą realizacji Twoich marzeń, celów? Nigdy się nie dowiesz, czy udało by Ci się zostać tym, kim chciałeś być, jeżeli nie spróbujesz!

Tylko czy się odważysz?