wyjątkowe ozdoby świąteczne diy

DIY: Wyjątkowe ozdoby świąteczne, które zrobisz w kilka minut!

Witajcie kochani!

Najbardziej magiczny czas w Roku – Boże Narodzenie już tuż tuż! Wszędzie dookoła możemy dostrzec dekoracje świąteczne, światełka, wstążki, gwiazdki i wieńce!

Wszystkie są piękne i nastrajają nas świątecznie! Jedne są skromniejsze, inne dosłownie ociekają błyszczącymi dodatkami, kolorami i światełkami.

Ja osobiście wolę te skromniejsze, a najbardziej, to te które prawie nic mnie nie kosztują i mogę je wykonać sama! I to z ogólnodostępnych materiałów!

Dziś mam dla Was kilka propozycji dekoracji świątecznych, które możecie zrobić w kilka minut, a które prezentują się naprawdę wyjątkowo! 

#1 wisząca ozdoba na ścianę.

diy ozdoby świąteczne
diy świąteczne ozdoby

Moja pierwsza ozdoba w tym roku! Zrobiona z kawałka znalezionego drewna, sznurka jutowego, styropianowych gwiazdek (które owinęłam sznurkiem), jednej szyszki i z suszonych pomarańczy. A żeby nadać jeszcze bardziej świątecznego klimatu, dodałam do niej ledowe lampki na druciku ;) i wierzcie mi, na żywo wygląda przepięknie!

#2 Choinka z pomarańczy.

Do zrobienia takiej choineczki, potrzeba Wam tylko kilku plasterków suszonej pomarańczy, gałązkę, jakąś gwiazdkę (może być nawet wycięta z tektury i pomalowana), kawałek np. plasteliny, sznurek jutowy i kawałek bibuły :)

Na gałązkę delikatnie nabijamy plastry pomarańczy, tak aby te większe były na dole, przyklejamy gwiazdkę na czubku naszej choinki, z plasteliny robimy podpórkę. Z bibuły możemy zrobić taką niby donice z której wystaje nasza choinka. Bibułę mocujemy przy pomocy sznurka jutowego. 

#3 Choinka ze sznurka jutowego.

Aby zrobić taką choinkę, potrzebujecie kawałka tektury, sznurka jutowego, suszonych plastrów pomarańczy, gwiazdek anyżu i kleju.

Początkowo z tektury wycięłam choinki włącznie z pieńkiem, ale później go odcięłam, ponieważ stwierdziłam, że jest zupełnie zbyteczny :)

Tekturę posmaruj klejem i owiń sznurkiem. Tak powstanie twoja choinka. Pomarańcze i anyż to twoje ozdoby i musisz je tylko przykleić do choinki. I tyle! Prawda, że łatwe? ;)

#4 Świeczka w drewnianym "koszyczku"

Efektowna i niezwykle prosta w wykonaniu dekoracja! Potrzebujesz do niej świeczki np. w słoiczku, kilka gałązek, gumki recepturki i sznurka jutowego. Na świeczce zakładamy gumkę i umieszczamy pod nią połamane gałązki, tak żeby ciasno otoczyły naszą świeczkę. Na koniec całość mocujemy kilka razy sznurkiem jutowym i robimy kokardkę. I wyjątkowa świeczka gotowa!

świąteczne ozdoby diy
świąteczne ozdoby diy

#5 Rustykalna gwiazda z gałązek.

wyjątkowe ozdoby świąteczne diy

I kolejna, niezwykle prosta, ale jakże urocza ozdoba świąteczna! Wystarczy kilka gałązek połączyć ze sobą sznurkiem jutowym, przymocować gałązki choinki, plasterek suszonej pomarańczy, gwiazdkę anyżu, drewnianą gwiazdkę ozdobną i mamy naprawdę piękną ozdobę, którą możemy przymocować np. na oknie, albo powiesić na ścianie.

#6 Pomponikowe bałwanki :)

I na koniec, trochę w innym klimacie – pomponikowe bałwanki ;) Tutaj wystarczy trochę włóczki, marker i wstążka ( u mnie czerwona). Z włóczki robimy małe pompony. Nożyczkami przycinamy je na mniejsze i większe kule śniegowe. Następnie łączymy je ze sobą, dorysowujemy oczka i uśmiech markerem i z czerwonej wstążki robimy szaliczki – wystarczy dorobić jeszcze zawieszki i można wieszać na choince :)

Miłego dnia! ;)