Historia króliczka

Dziś chciałabym wam przedstawić książeczkę dla dzieci w przedziale wiekowym od 0-3. Książeczka pochodzi z serii Zwierzątka mojego malucha i nosi tytuł: Historia króliczka.

Jest to krótka opowiastka o króliczku, który ma na imię Pyszczek. Jest on ulubionym króliczkiem Leosia, który zawsze, kiedy jego klatka jest otwarta, ucieka i się chowa, a Leoś go szuka. I tak, w książeczce pokazanych jest kilka miejsc, w których chłopiec próbuje odnaleźć swojego pupilka. Króliczek traktuje to jako zabawę i ciągle zmienia swoje kryjówki. Nie ma tu wiele treści, ale za to są urocze ilustracje, które zachęcają do samodzielnego opowiadania dziecku co na nich się znajduje, a także zadawaniu pytań adekwatnych do obrazka, np. gdzie teraz schował się króliczek? Kto siedzi na drzewie?

20150628_104203

 

20150628_104239

 

Książeczka pobudza wyobraźnię nie tylko dziecka, ale również rodzica. Niby książeczka bardzo prosta, a dzięki kolorowym ilustracjom, opowiadanie to staje się zabawą. Dziecko uczy się nazw przedmiotów, kolorów i samo odnajduje je na obrazkach i wskazuje palcem. Mój syn mimo, że ma już przeszło trzy lata, dalej uwielbia te książeczki i to on mi zadaje masę pytań do ilustracji, a kiedy celowo mówię coś źle, on się śmieje i mnie poprawia, więc zabawa jest przednia:)

20150628_104214

Wszystkie strony są tekturowe, więc nasze pociechy bez żadnych problemów, mogą je same przeglądać. Również dzięki temu nie musimy się obawiać, że po pierwszym użyciu, książeczka zostanie zniszczona :)

W tej serii możemy również znaleźć: Historię kotka, Historię słonika, Historię pieska, Historię kucyka oraz Historię krówki.

 

Wydawnictwo: Olesiejuk

Oprawa: Twarda

Książeczka kosztuje około 10 zł, zależy gdzie kupimy ;)