Historia pewnego ciekawskiego kotka…

Dziś tak całkiem nietypowo, ponieważ, jak już większość z Was zdążyła zauważyć, mało tu recenzji książek. Owszem, zdarzyło się kilka, ale osobiście w samym recenzowaniu książek nie czuje się na siłach i zwyczajnie ten temat omijałam. Mimo, że już nie raz miałam ochotę wam polecić jakąś, według mnie, fajną pozycję. I tak pomyślałam, że co się będę przed tym wzbraniać! Nie muszę przecież zaraz danej książki profesjonalnie zrecenzować, wystarczy, że pokrótce wam o niej opowiem, skoro uważam, że jest godna polecenia :)

I tak, dziś chciałam wam przedstawić bardzo fajną książkę dla dzieci wydawnictwa Dreams:

„Pod szczęśliwą kocią gwiazdą” Grażyny Strumiłło-Miłosz.

książka dla dzieci

Książka sama w sobie, z wyglądu jest bardzo niepozorna i całkiem zwyczajna. Leżała u mnie na półce, a chyba z rok, zanim po nią sięgnęłam do czytania dzieciom na dobranoc. I tak mnie wciągnęła, że kiedy dzieci już śpią, ja czytam dalej… A książka jest o przygodach bardzo niesfornej i ciekawskiej małej kotki. Całkiem nietypowej kotki, gdyż ma jedno oko żółte, drugie niebieskie, chodzi w białej sukience, popielato-srebrzystym serdaczku, ciemniejszych majteczkach i krzywo zaciągniętym bereciku.

Życie już od samego początku jej nie oszczędzało, urodziła się w piwnicy pod starym fotelem, wraz z dwójką rodzeństwa. Mama zabraniała im wychodzić spod fotela w trosce o ich bezpieczeństwo. Ale Fryga, bo tak ma na imię nasza bohaterka, była ciekawa Świata, chciała wszystko sprawdzić sama i zobaczyć co kryje się za oknem, przez które co dzień wychodzi ich mama. I tak, kilka razy, tą swoją ciekawość przypłaciłaby życiem. Na szczęście mama w porę się zjawiała i wyciągała ją z kłopotów. Jednak i to długo nie trwało. Pewnego dnia, Fryga musiała opuścić piwnicę, znalazła nowy dom i dopiero wtedy zaczęły się jej dziwaczne i dość niebezpieczne przygody! A jakie? To już sami musicie zobaczyć, czytając tą niezwykłą historię.

książka dla dzieci o kotce frydze

Książka mnie dosłownie urzekła. Narracja prowadzona jest w pierwszej osobie z perspektywy Frygi. Jej przygody są tak niesamowite, że czyta się o nich z zapartym tchem, a dzieci nie mogą się doczekać kolejnych jej wyczynów. Cała książka podzielona jest na kilka krótkich rozdziałów, dzięki czemu przyjemniej się ją czyta i można dzieciom przed snem czytać właśnie rozdziałami. Są tam również poruszane ważne kwestie, między innymi, jak opiekować się zwierzątkiem (Fryga do łatwych pupili z pewnością nie należy), czy okrucieństwa nad zwierzętami. Książkę gorąco POLECAM! Wasze dzieci, jak i Wy sami będziecie nią zachwyceni, a przygody Frygi, na długo zapadną Wam w pamięci :)