Jak zaoszczędzić swój czas każdego dnia

Prosty sposób na zaoszczędzenie czasu każdego dna!

Każdy z nas, codziennie dokonuje co najmniej kilka, mało znaczących, kompletnie nic nie zmieniających w naszym życiu wyborów!

I może do końca nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale ciągle nad czymś się zastanawiamy, od jednej podjętej decyzji do kolejnej…

W co się dziś ubrać?

Czarna bluzka będzie mi dziś bardziej pasować czy niebieski sweter?

A na obiad co dziś przygotować? A może jednak zjeść coś na mieście?

Obejrzeć film wieczorem czy przeczytać książkę? No i jak coś, to jakie?

Który jogurt naturalny jest bardziej naturalny?

I tak dalej… i tak dalej! Przykładów tak naprawdę można by wymieniać w nieskończoność! I może wydają się one teraz śmieszne i głupawe, ale spójrzmy prawdzie w oczy! Dotyczą one praktycznie nas wszystkich! Jak nie takie „życiowe problemy”, to inne im podobne! Każdy, dosłownie każdy codziennie zastanawia się nad czymś mało istotnym, nieważnym!

A tak naprawdę, te wszystkie wybory, decyzje, nie zmieniają absolutnie NIC w naszym życiu! Poza tym, że zabierają nam nasz cenny czas i energię, których ich tak mamy już za mało.

I choć z jednej strony fajnie, kiedy ma się wybór i można wybrać coś co nam bardziej odpowiada, to z drugiej strony, czy aby na pewno nam to dobrze służy?

Pomijając czas, który musimy poświęcić na podjęcie jakiejś decyzji, i niech nikt mi nie mówi, że to parę sekund, bo wierzcie mi, kobieta potrafi spędzić ponad pół godziny stojąc przed pełną szafą ubrań i stwierdzić, że i tak nie wie w co się ubrać! Albo co gorsza…stwierdzić, że NIEMA W CO SIĘ UBRAĆ!

Tak więc, pomijając już ten stracony czas, zastanawialiście się kiedyś, dlaczego wasz wybór (po tylu ciężkich przemyśleniach) nie cieszy was tak, jak z początku myśleliście, że będzie was cieszył?

Otóż, może tego nie odczuwacie znacząco, ale każda decyzja, którą podejmujecie, wymaga od was pewnej ilości energii mentalnej! Energii, którą moglibyście spożytkować o wiele lepiej, niż zastanawiając się, np. który kolor jeansów kupić… Zużywając energię na dokonanie wyboru, nie masz jej już na tyle, aby się z tego wyboru cieszyć! Proste? Proste.

Eliminując ilość podejmowanych decyzji każdego dnia, zyskujemy energię i czas, które możemy wykorzystać zdecydowanie bardziej produktywnie dla nas. Bo zawsze jest coś, co można uprościć i nie marnować na to własnego czasu!

Jak to zrobić? Może zacznijmy od rzeczy najprostszych:

Zamiast zastanawiać się codziennie co na siebie włożyć, przygotuj sobie gotowe komplety na każdy dzień tygodnia już w niedzielę wieczorem! Nie będziesz musiała o tym myśleć każdego ranka i tracić dodatkowo czasu na szybkie prasowanie.

Następnie, zamiast co chwilę myśleć co dziś przygotować na obiad, zrób sobie rozpiskę na kilka dni, a do każdego dania utwórz listę potrzebnych składników!

Na zakupy chodź zawsze z listą zakupową i się jej trzymaj! Pozwoli Ci to zaoszczędzić wiele czasu i PIENIĘDZY! Z doświadczenia wiem, jak i pewnie nie jedna pani domu, że zaplanowane zakupy, są o wiele tańsze i efektywniejsze od tych spontanicznych!

A na koniec zastanów się: Czy dzień nie wydaje się przyjemniejszy, kiedy nie musisz zaczynać go od podejmowania bezużytecznych decyzji?