kapitalne łamigłówki kapitan nauka

KAPITALNE ŁAMIGŁÓWKI OD KAPITANA NAUKI!

Ostatnio pisałam wam o fantastycznych książeczkach z serii „SuperQUIZY” od Kapitana Nauki, które zachwyciły mnie nie tylko treścią, ale również wykonaniem! Dziś chciałam wam przedstawić kolejną książeczkę wartą uwagi, która pojawiła się w naszym domu.

„Kapitalne Łamigłówki” co to takiego?

Jak już sama nazwa nam podpowiada, jest to zbiór różnych łamigłówek dla najmłodszych. Znajdziemy tu  ponad 100 różnych zadań do wykonania, dostosowanych do wieku dziecka. W książeczce dla najmłodszych, którą posiadamy (4-5 lat), możecie znaleźć całą masę barwnych ilustracji, na których jakiś element nie pasuje do pozostałych, lub też znajduje się w miejscu, w którym znajdować się nie powinien…
kapitalne łamigłówki

kapitalne łamigłówki

Mamy tu również ilustracje, które przedstawiają pewien, z góry ustalony, wzór oraz poniżej ciąg obrazków, tworzących wielokrotność tego wzoru, ale z błędami. Zadaniem dziecka jest odnalezienie nie pasujących elementów ciągu i wykreślenie ich.

kapitalne łamigłówki, Kapitan Nauka

Powiem Wam szczerze, że nie podejrzewałam, że te łamigłówki, tak nas wciągną! Szukanie niepasujących elementów na obrazkach, to naprawdę świetna zabawa! Aby urozmaicić trochę grę, do każdego obrazka zadawałam dzieciom dodatkowe pytania: A dlaczego to tutaj nie pasuje? A co Pan robi? Co widzisz jeszcze na obrazku? A jak nazywają się te zwierzęta?… I inne podobne, pasujące do akurat przeglądanej ilustracji.
Eryk, nasz 5-cio latek, radził sobie z wszystkimi łamigłówkami DOSKONALE! Tak naprawdę, to odnajdował niepasujące elementy szybciej ode mnie! Książeczka okazała się strzałem w dziesiątkę. Osobiście jestem nią bardzo zachwycona!
Dodatkowo, podobnie jak SuperQUIZY, jest solidnie wykonana, a tekturowe strony również połączono spiralą, co zdecydowanie ułatwia korzystanie z niej.

kapitalne łamigłówki

Dzięki niewielkiemu formatowi kołonotatnika, zawsze mogę ją mieć przy sobie kiedy wychodzę z dziećmi. Zmieści się do każdej torebki czy plecaka. Rozwiązywanie takich łamigłówek, to świetny trening dla umysłu dziecka, pomaga ćwiczyć koncentrację oraz spostrzegawczość. Dziecko uczy się dostrzegać różnice i zasady, które rządzą naszym Światem.
Książeczkę mogę polecić każdej mamie przedszkolaka i nie tylko! Jestem pewna, że się nią nie zawiedziecie, a nawet, będziecie chcieli więcej i więcej! Tą oraz inne książeczki Kapitana Nauki, znajdziecie na stronie www.kapitannauka.pl. 
Za możliwość recenzji książeczki, serdecznie dziękuję wydawnictwu EDGARD.