Kiedy tak naprawdę jest Dzień Matki?

mam

 

Dzień Matki -Święto wszystkich mam, w Polsce obchodzone 26 maja. Każda mama tego dnia czuje się niezwykle wyjątkowa, dostaje jakieś upominki: kwiaty, prezenty, czekoladki czy choćby laurki od swoich pociech. Jest to symboliczny dzień, przypomina nam o jednej z najważniejszych osób w naszym życiu. Jak bardzo ją kochamy, jak bardzo cenimy ją za to, że jest i jesteśmy jej wdzięczni za całe poświęcenie i trud jaki włożyła w nasze wychowanie, abyśmy byli tym kim jesteśmy teraz.

Oczywiście sama też składam życzenia swojej mamie w tym dniu, jest to naturalne, mam nadzieję że moje dzieci też kiedy będą większe przyjdą z życzeniami – oczywiście symbolicznie. Ja nie mam żadnych materialnych wymagań co do tego dnia, wszak mamą jestem cały rok :)

Ale jak w tytule, chciałam zadać tu pytanie do was moje drogie mamy :) Kiedy tak naprawdę jest wasz dzień?

Dla mnie 26 maja jest dniem tylko symbolicznym, nie czuje się jakoś w tym dniu bardziej wyjątkowa. Dzień jak co dzień bym powiedziała. Nie czekam na niego z utęsknieniem przez cały rok. Ja swój Dzień Matki, tak naprawdę obchodzę dwa razy w roku. Też w maju, ale 19 oraz 29. Są to dni urodzin moich dzieci. I wiecie, dla mnie jako matki, są to najważniejsze dni w roku, i nie są to tylko wyjątkowe dni dla moich dzieci, ale także moje. Urodzenie dzieci uważam za swój osobisty sukces, kiedyś nawet nie sądziłam, że zostanę mamą, że w końcu mi się uda! Może dlatego te dni są tak ważne dla mnie. To właśnie na nie czekam cały rok, patrze jak moje dzieci rosną, zdobywają nowe umiejętności, a ja jestem przy nich cały czas i obserwuję. Ich Święto to moje Święto! Zawsze tak będzie! Oczywiście jest to pogląd tylko z mojej perspektywy:) Każda mama na pewno ma swój wyjątkowy dzień w roku, który obchodzi po cichutku, albo z pompą – jak tam woli:) Jest to indywidualna sprawa każdej z nas i myślę, że wszystkie mamy prócz tego oficjalnego, mają swój własny prywatny Dzień Matki :)

A co do Idei Dnia Matki (26 maja), jest ona bardzo piękna, ponieważ w dzisiejszym zabieganym Świecie często zapominamy o naszych mamach, o tym że są i że czasem warto im powiedzieć, albo choć okazać jak bardzo je kochamy. Nic nas to nie kosztuje, a może sprawić im wiele radości.

Więc tak na koniec Szczęśliwego Dnia Matki dla każdej z Was :)