Majtasowe opowieści!!!

George i Harold, to dwóch najlepszych kumpli! Obydwoje cechuje niezwykle duże poczucie humoru i ogromna wyobraźnia! Dzięki czemu, a raczej przez co, dość często pakują się w kłopoty…i lądują na przysłowiowym „dywaniku…”

Razem także, tworzą bardzo lubiany przez ich kolegów, komiks o superbohaterze – KAPITANIE MAJTASIE! Jest to ich sposób na zabicie NUDY, jaka panuje u nich szkole. Niestety, nie jest to dobrze odbierane przez grono pedagogiczne, a zwłaszcza, przez srogiego i bardzo przepisowego, dyrektora Kruppa…

I tak, pewnego dnia, w wyniku kolejnej konfrontacji Georga i Harolda z dyrektorem, chłopcy, przy użyciu pierścienia HIPNOZY, wmawiają mu, że jest…. KAPITANEM MAJTASEM!

I tak zaczynają się ich nieprawdopodobne, niebezpieczne i przezabawne przygody!

Już sam tytuł i wygląd naszego superbohatera, podpowiada, że w książeczkach, znajdziemy mocno „majtasowy” humor. A podtytuły, takie jak: Inwazja Krwiożerczych Klozetów, Wielka Bitwa z Zasmarkanym Cyborgiem, tylko nas w tym utwierdzają!

Akcja toczy się tu bardzo szybko, zaskakując nas coraz to nowymi niezwykłymi pomysłami bohaterów, a genialne ilustracje, działają na wyobraźnie, nawet bardziej niż sam tekst.

Dodatkowym atutem książeczek, są wplecione w tekst fragmenty komiksów stworzonych przez Georga i Harolda…

…a także ” sceny niesamowicie skrajnej przemocy” przedstawione za pomocą ruchomych obrazków, gdzie poruszając szybko kartką (wg zamieszczonej instrukcji) wprawimy ilustrację w ruch!

Czy poleciłabym Kapitana Majtasa?

Odpowiedź jest tylko jedna: ZDECYDOWANIE TAK! Myślę, że to świetna propozycja dla dzieci i młodzieży, która nie tylko je rozbawi, ale również zachęci do czytania! Co, powiedzmy sobie szczerze, w niektórych przypadkach wcale nie jest takie łatwe, ale kto jak nie Kapitan Majtas, da radę?!

A jeżeli jeszcze nie jesteście do końca przekonani, mam dla Was SUPER KONKURS! W którym możecie wygrać egzemplarz „Kapitana Majtasa” oraz „majtasowy” kalendarz ścienny w formacie A2.

Wystarczy, że odpowiesz  w komentarzu, TU lub na Funpage’u, na dwa proste pytania:

1) JAKI JEST ULUBIONY STRÓJ KAPITANA MAJTASA?

2) DLACZEGO AKURAT DO WAS MA TRAFIĆ KSIĄŻECZKA?

KONKURS trwa od 17 do 31 STYCZNIA do godz. 23:59

Za możliwość recenzji książeczek, dziękuję wydawnictwu JAGUAR, na którego stronie znajdziecie wszystkie części niezwykłych przygód Georga i Harolda oraz niepokonanego Kapitana Majtasa!