Mania mała ogrodniczka.

Książka przedstawia przygody ośmioletniej Mani, która wraz z rodziną pewnego dnia przeprowadza się do domku jednorodzinnego na wsi. Mają tam duży ogród i planują jak go urządzić. Poznają tam panią Rozalie, która uczy ich jak oraz kiedy siać i sadzić konkretne rośliny, kiedy rosną i jak o nie dbać.
Dzieci zapoznają się z przyrodą, poznają nazwy kwiatów, warzyw i drzew, poznają zwierzęta zamieszkujące ogród i ich zwyczaje. Książka jest niesamowitą wyprawą po ogrodzie, uczy wielu ciekawych rzeczy.

Kolorowe ilustracje, ciekawostki umieszczone na marginesie zachęcają do sięgania po książkę wielokrotnie. Nawet dorośli mogą się dowiedzieć interesujących rzeczy o których wcześniej nie mieli pojęcia.

 

 

 

 

Co pisze wydawnictwo o książce:


To fascynująca wycieczka po ogrodzie – pełnym roślin, zwierząt i tajemniczych zakamarków. Autorka w inspirujący sposób zachęca do poznawania natury oraz uprawiania roślin, choćby we własnym ogródku, na balkonie, w doniczce na parapecie.
Dlaczego tulipany sadzi się jesienią?
Co na obiad je zaskroniec?
Ile lat żyje ropucha?
Skąd pochodzi rabarbar?
Kiedy dojrzewają morele i co można z nich zrobić?
Jak to się dzieje, że mały, różowy kwiatek zmienia się w soczyste jabłko?

Mała Mania i jej braciszek szukają odpowiedzi na te i inne pytania. Pokazują, jak ciekawym zajęciem jest pielęgnowanie roślin i obserwowanie codziennych zmian świata natury. Przygody, które przeżywają mali ogrodnicy, mogą się stać udziałem każdego dziecka. Wystarczy wyjść z domu.

Autor: Maja Popielarska
Wydawnictwo: MUZA S.A.
Rok wydania: 2015
Książka posiada piękną twardą oprawę.
Koszt na okładce: 26,90 zł