Najpiękniej wydane książki dla dzieci

Książki dla dzieci…

Odkąd pamiętam byłam miłośniczką książek. Uwielbiałam chodzić do księgarni i przeglądać, co tam mają nowego i ciekawego. Dlatego też, kiedy w moim życiu pojawiły się dzieci, było jasne, że będę chciała im stworzyć wyjątkową biblioteczkę, pełną niezwykłych książek.

książki dla dzieci

Mówi się, że książki nie należy oceniać po okładce, jednak uważam, że owa okładka ma ogromne znaczenie. Ponieważ, to ją pierwszą widzimy, to ona przyciąga naszą uwagę lub też nie. Jest łącznikiem, bramą wejściową do świata przedstawionego w książce. Jeżeli okładka nas zaciekawi, jest duże prawdopodobieństwo, że to właśnie po tę książkę sięgniemy w pierwszej kolejności,

zwłaszcza, jeżeli chodzi o książki dla dzieci…

I tak, chciałam Wam dziś przedstawić, najładniej (według mnie) wydane książki dla dzieci, jakie do tej pory udało mi się upolować. Są to bajki, opowieści klasyczne, które każdy z nas dobrze pamięta z lat dziecięcych. I mimo, że teraz można znaleźć na rynku wiele różnych „nowoczesnych” bajek, myślę, że takie klasyki jak Pinokio, Ania z Zielonego Wzgórza, Królowa Śniegu, Mały Książę, Akademia Pana Kleksa czy inne, to taki Must Have dziecięcej biblioteczki.

książki dla dzieci

 

Co mnie w nich tak urzekło?

Są o tyle wyjątkowe, że one nie tylko zasilają biblioteczkę moich dzieci, ale są jej ozdobą. Niby książki jak inne, a jednak…wyróżniają się, przyciągają wzrok. Mają grubą oprawę, niebanalne ilustracje, które cieszą oko i sprawiają, że czytanie staje się o wiele przyjemniejsze, widać w nich jakość i dopracowanie. Dzięki nim wracają wspomnienia, znów możemy przez chwilę poczuć się dzieckiem i bezkarnie czytać bajki i cieszyć się tym. Są różnej wielkości i grubości, w wersji skróconej (na motywach danej powieści) oraz pełnej. I może nie koniecznie nadają się do samodzielnego przeglądania przez moje dzieci (książki mogłyby ulec zniszczeniu), to są wspaniałą opcją na wieczorne czytanie na dobranoc.

Wszystkie te książki są wydane przez Wydawnictwo Olesiejuk, co zauważyłam dopiero w domu, jak układałam książki dzieciom w biblioteczce. I w sumie nie zdziwiło mnie to bardzo, jakość ich wydania przyciąga i zapewne, nie są to nasze ostatnie książki od tego wydawnictwa.

książki dla dzieci

wydawnictwo olesiejuk

A jak to wygląda u Was? Zwracacie uwagę na jakość wykonania książek, czy jest to dla Was bez większego znaczenia? Też lubicie czytać klasyki dziecięce, jak ja?