nauka angielskiego dla dzieci

NAJLEPSZA METODA NAUKI ANGIELSKIEGO DLA DZIECI TO…

Jak tam z nauką angielskiego u waszych dzieci? Są już na etapie bardziej zaawansowanym czy dopiero zaczynają? W jaki wieku rozpoczęliście naukę?

Język Angielski obecnie możemy spotkać na każdym kroku. Dosłownie wszędzie! Czy to spotkamy osoby nim się posługujące, słówka zapożyczone, które sami używamy (jak ok, hi, selfie, cool), czy też obecnie coraz częściej zangielszczane nazwy produktów, usług czy nawet imion. Czy nam się to podoba czy nie, angielski jest z każdym dniem bardziej widoczny w naszym życiu codziennym i znajomość jego z pewnością ułatwia życie oraz „otwiera” wiele drzwi.

Ale czy u przedszkolaka nauka j. obcego ma jakiś sens?

Zdecydowanie tak! Nie od dziś wiadomo, że dzieci uczą się zdecydowanie szybciej od dorosłych! Dużo łatwiej przyswajają nowe słówka oraz ich znaczenie. Łatwiej także przychodzi im wymowa w języku obcym. Dlatego im wcześniej zaczniemy przyzwyczajać nasze dziecko do języka obcego, tym łatwiej mu będzie kontynuować naukę w późniejszych latach, na etapie bardziej zaawansowanym.

A jak najłatwiej nauczyć dziecko angielskiego?

Poprzez zabawę oczywiście! Korzystając z różnych gier, historyjek, piosenek, rymowanek i kolorowych obrazków, możemy po trochę „przemycać” naszemu dziecku angielskie słówka. Jeżeli żadnych nie znasz, lub też nie wiesz jak do tego się zabrać, nic się nie przejmuj! Na szczęście na rynku jest cała masa pomocy edukacyjnych, którymi, my jako rodzice oraz nasze dzieci, możemy się wspomagać!

Dziś chciałam Wam pokazać, dwa świetne pakiety do nauki angielskiego od Kapitana Nauki! Ci którzy czytają nas już od jakiegoś czasu, wiedzą, że Kapitan to stały „bywalec” naszego domu i często sięgamy po jego, już przez nas sprawdzone, pomoce edukacyjne, takie jak SuperQUIZY czy Kpitalne Łamigłówki.

I tym razem, Kapitan nas nie zawiódł!

Co znajdziemy w takim pakiecie?

Pakiety: Angielski dla przedszkolaka oraz Angielski dla ucznia, to niekończąca się zabawa, rebusy, zagadki i historyjki dostosowane do wieku dziecka. W skład pakietów wchodzą: książeczka z ćwiczeniami oraz karty z zagadkami obrazkowymi, połączone ze sobą za pomocą plastikowej zapinki.

pakiety do nauki angielskiego, kapitan nauka

Na czym polega zabawa?

Zarówno w książeczkach z ćwiczeniami jak i na kartach z zagadkami, polecenia są w języku angielskim oraz polskim. Oczywiście nie możemy od razu oczekiwać, że nasze dziecko będzie wykonywać angielskie polecenia. Chodzi o to, aby najpierw oswoić dziecko z obrazkami, zagadkami, czytać dziecku polską wersję polecenia i co jakiś czas wprowadzać jakieś angielskie słówko. Z czasem, zacząć stosować dodatkowo polecenia po angielsku, a kiedy dziecko już się na tyle oswoi z ćwiczeniami, zacząć używać tylko angielskiej wersji!

nauka angielskiego

Książeczka z ćwiczeniami jest idealna do nauki w domu, ale karty, dzięki wygodnemu formatowi, możemy zabrać ze sobą wszędzie!

nauka angielskiego dla dzieci

Przy kartach, z jednej strony mamy polecenia po angielsku…

nauka angielskiego dla dzieci, kapitan nauka

…a na odwrocie odpowiedzi oraz polecenia po polsku.

nauka angielskiego dla dzieci

Wszystko jest bardzo starannie wykonane, a ćwiczenia i łamigłówki dostosowane do wieku oraz zainteresowań dzieci. Dodatkowym atutem są przykuwające uwagę, piękne ilustracje.

My jak na razie wykonujemy polecenia po polsku, ale już pomału wprowadzamy słówka angielskie. To naprawdę zaskakujące, jak dzieci szybko „łapią” nowe słówka i je zapamiętują! Lilka już sama przeglądając obrazki, pyta mnie jak to się mówi po angielsku :) Ale pamiętajcie! Nic na siłę, to ma być przecież zabawa! Bo to najlepszy sposób na naukę, prawda? ;)

Za możliwość recenzji książeczek, dziękujemy wydawnictwu EDGARD.