NO CHWYĆ TO ŻYCIE ZA „JAJA”… I ZACZNIJ ŻYĆ!!!

-Kiedy to życie mi tak przeleciało?

-Jakby ktoś otworzył drzwi i zaraz zamknął…

-Za szybko, miałam takie plany, myślałam, że mam czas.

-Każdy tak myśli. A później co?

-Człowiek się starzeje i tyle….

Czekając na swoją kolej do lekarza, przysłuchiwałam się rozmowie dwóch starszych kobiet. Przez chwilę, wyobraziłam sobie samą siebie na ich miejscu. Przeraziłam się! Przecież ja mam tyle planów! Nie mogę się po prostu zestarzeć! Do tej pory żyłam myślą, że na wszystko mam czas…. teraz już wiem, że masę mojego czasu po prostu zmarnowałam! Zmarnowałam na nic.

NIE IGRAJ Z CZASEM…

Jak to jest, że ciągle nam się wydaje, że mamy dużo czasu na wszystko, a jednocześnie narzekamy, że ciągle go nam brakuje? Bo czas, to taki mały skubaniec, który nigdy się nie zatrzymuje. Kiedy myślisz sobie: ” Mam jeszcze dużo czasu” on właśnie się kończy – tak to niestety wygląda. Przeciętny człowiek marnuje większość swojego czasu nawet o tym nie wiedząc: ogląda programy, które absolutnie nic nie wnoszą do jego życia, te same wiadomości na trzech różnych kanałach, następnie sprawdza czy aby przypadkiem w internecie o tym samym nie piszą… i tak marnuje czas! A dwa dni później nawet nie pamięta o czym w ogóle to było! Czy to mu coś dało? Zapewne nie. Czy to przybliżyło go do jego życiowych planów? Wątpię.

Masz jakieś cele życiowe? Wiesz co chcesz osiągnąć? Wiesz gdzie chcesz być za dwa lata, za pięć? Nie? To błąd! Musisz obrać sobie jakieś cele, bo to będzie Cię napędzać, motywować do działania. To wyznaczy Twoją drogę – tylko proszę Cię, nie mów mi, że dla Ciebie jest już za późno, bo nigdy nie jest za późno na realizację własnych marzeń. Czas ucieka, nie igraj z nim – bo w końcu się skończy…

20130829_161235

WYZNACZ CELE!

Krótkoterminowe, średnioterminowe i długoterminowe. Wytycz sobie swoje własne cele i zaplanuj drogę do nich. SKUP SIĘ! Nie rób wszystkiego naraz. Weź kartkę papieru i zapisz ją, tak po prostu. Napisz co chcesz w życiu osiągnąć, gdzie być za parę lat – napisz to! Kiedy już będziesz mieć plan – zacznij go realizować. Skup się na czynnościach, które Cię przybliżą do twoich celów, myśl o tym każdego dnia. Skoro już obrałeś realny cel – wiedz, że zrobiłeś pierwszy krok do jego realizacji. Uświadomiłeś sobie czego chcesz, a wierz mi – większość ludzi nie wie czego chce! Dlatego nic nie robią i marnują swój czas. Jeżeli chcesz coś w życiu osiągnąć – zaplanuj to! Zrozum, że Twoje życie należy do Ciebie i tylko od Ciebie zależy jak będzie ono wyglądało. Powiesz, że czasem w życiu różnie bywa i nie układa się tak jakbyśmy tego chcieli… Zgadza się! Ale czy to oznacza, że masz zrezygnować ze swoich celów? Jest przeszkoda? No to dawaj – pokonaj ją, poproś kogoś o pomoc, znajdź inna drogę, próbuj – tylko wtedy, nawet jeżeli Ci się nie uda, będziesz wiedział, że chociaż próbowałeś. Czy każdy będzie mógł tak kiedyś powiedzieć? NIE! Większość woli siedzieć i nic nie robić, czekając, aż samo coś się wydarzy. A Ja zdradzę Ci sekret – SAMO NIC SIĘ NIE WYDARZY. To Ty sam jesteś odpowiedzialny za swoje życie.

LILANNN

ZAZDROŚĆ CIĘ SPOWALNIA.

Nie oglądaj się na innych, patrz na siebie. Co z tego, że ktoś ma lepszy samochód, większy dom… przestań się zastanawiać skąd ma na to pieniądze! Skończ z myśleniem: ” To ja pracuję od rana do nocy i ledwo wiąże koniec z końcem, a on…” Do niczego Cię to nie doprowadzi, nic tym nie osiągniesz. Nie zwalaj winy za wszelkie swoje niepowodzenia na innych, robiąc z siebie ofiarę niesprawiedliwości życiowej – CO CI TO DA? Absolutnie nic. Dalej będziesz w tym samym miejscu, nic nie osiągniesz. Przestań narzekać – wielu ludzi tylko to potrafi, ciągle narzekają. Trzymaj się od nich z daleka, bo narzekanie i poczucie własnej nijakości jest zaraźliwe. Zacznij żyć własnym życiem i idź swoją drogą. Oglądając się na innych – zatrzymujesz się! Nie zbliżasz się do własnego celu, a nawet gorzej – oddalasz się. Zazdrość może nawet sprawić, że się zgubisz w swojej własnej drodze i już nie będziesz wiedział dokąd tak naprawdę szedłeś. Zatrzymasz się i tak już zostaniesz, podpatrując życie innych, żyjąc życiem innych – Czy aby na pewno właśnie tego chcesz?

LILANNN

TIK – TAK, TIK – TAK….

Czas biegnie nieubłaganie, nie da się go zatrzymać, nie da się go cofnąć. Jedyne co możesz zrobić to zacząć w pełni korzystać z czasu jaki posiadasz. Zacząć realizować swoje marzenia, cele. Tylko to zagwarantuje Ci poczucie spełnienia i tylko dzięki temu, nie będziesz kiedyś siedział w poczekalni, czy na ławeczce i rozpaczał na głos, lub w duchu, że Ci życie za szybko przeleciało… Że miałeś plany, których nie miałeś czasu zrealizować, bo wolałeś swój czas poświecić na marnowanie go. To jest ten czas – OBUDŹ SIĘ i zacznij żyć! Nikt tego nie zrobi za Ciebie! Choćby małymi krokami, ale idź, idź własną drogą. Przestań sam siebie rozpraszać – CHWYĆ ŻYCIE ZA JAJA i ZACZNIJ W KOŃCU ŻYĆ!!! No na co czekasz? Do roboty! :)

LILANNN