Noworoczne cele - jak je zrealizować? [+ DARMOWY KALENDARZ-PLANNER 2019 do druku]

Witam Was serdecznie po świątecznej przerwie! Ale ten czas szybko leci, dopiero co szykowaliśmy się do świąt, a tu pierwszy tydzień 2019 już za nami!

Jak tam wasze postanowienia i cele z 2018 roku? Ja z realizacji moich celów z 2018 roku jestem bardzo zadowolona. Nie wszystko udało mi się do końca osiągnąć co zamierzałam, ale nic nie stoi na przeszkodzie abym zrobiła to w tym roku!

W końcu sukces wypracowuje się małymi kroczkami i w odpowiednim czasie, byle posuwać się do przodu na drodze do naszego celu, prawda? :)

Nie wiem czy lubicie wyznaczać sobie cele, ale początek roku, to zawsze dobry moment aby to zrobić!

Niestety, aby jeszcze je zrealizować, potrzeba czegoś więcej niż wyznaczenie ich i dobre chęci. Statystycznie, tylko niewielki procent osób tak naprawdę realizuje swoje cele! Większość ludzi, już po kilku tygodniach odpuszcza i zapomina o swoich noworocznych postanowieniach!

Dlaczego tak się dzieje?

Można by tu wymienić naprawdę wiele czynników, które się do tego przyczyniają, ja jednak bym chciała Ci przedstawić 4 główne i najczęstsze błędy jakie popełniamy wyznaczając sobie cele.

1. Zbyt wiele celów naraz!

Kiedy ustalamy sobie zbyt wiele celów do realizacji w jednym okresie czasowym, zamiast skupić się na jednym konkretnym, skupiamy się na każdym po trochu. Co z czasem zaczyna nas „przytłaczać”…A kiedy dodatkowo, nie widzimy żądanych efektów naszych działań, po prostu odpuszczamy sobie! 

2. Zbyt wysoki cele!

Tu podobnie jak wyżej, tyle że stawiamy sobie zbyt WYSOKIE cele do realizacji w zbyt krótkim czasie! 

3. Cele, które nie sprzyjają naszemu obecnemu stylowi życia.

Często wyznaczamy sobie cele, które ładnie brzmią, albo są popularne w środowisku w którym się obracamy, a nie są tak naprawdę dla nas odpowiednie. Wiele z nich wymaga dużych zmian w naszym dotychczasowym życiu, i to najlepiej od razu! Dlatego, jeśli nie jesteś gotowy na reorganizację swojego życia, to te cele najprawdopodobniej nie ujrzą światła dziennego!

4. Nie zapisujemy ich!

I na koniec, nawet ich nie zapisujemy! Nigdzie! A to podstawowy błąd, ponieważ za parę tygodni prawdopodobnie nawet nie będziesz pamiętać jaki wyznaczyłeś sobie cel do zrealizowania. Zapisując cele, nie dość że będziesz o nich pamiętać, to również masz możliwość monitorowania postępów realizacji swoich założeń w ciągu roku.

Do zapisywania celów i wyznaczania ram czasowych na ich realizację, świetnie sprawdzają się plannery. Np. taki kalendarz-planner miesięczny możemy mieć przy swoim biurku, powiesić na ścinie, bądź przypiąć do lodówki.

Możemy zaznaczyć na nim ważne dla nas daty oraz cele które chcemy zrealizować, a także w jakim czasie! Na takim plannerze również możemy zaznaczyć bieżące sprawy, jak wizyta u lekarza, siłownię, większe zakupy, spotkania biznesowe czy też nawet planowaną publikację posta. 

Jeżeli podoba Ci się mój miesięczny planner, możesz go pobrać i wydrukować. Planner przygotowany jest na każdy miesiąc, tak więc możesz wydrukować od razu wszystkie 12. Pamiętaj tylko aby w ustawieniach drukarki zaznaczyć format w którym chcesz go wydrukować oraz zaznaczyć „dopasowanie do strony” :) 

Miłego dnia! ;)