Pada deszcz? Idź z dzieckiem na spacer!

Pogoda ostatnio nas nie rozpieszcza. Jest szaro, buro i ponuro. A przy okazji, całkiem deszczowo… To nie ta sama Jesień co we Wrześniu, ale nie ma co narzekać! Bo nawet, kiedy pada deszcz, spacer może być świetną zabawą! 

spacer-z-dziecmi-kiedy-pada-deszcz

Pada? Chodźmy na spacer!

Jesienne spacery mają w sobie niezwykły urok, liście spadają, zmieniają kolory, a dokoła można znaleźć mnóstwo skarbów! Ale kiedy pada, większość z nas, najchętniej zaszyłaby się w domu pod ciepłym kocykiem i poczekała na bardziej sprzyjające warunki pogodowe. Jednak z dziećmi nie ma tak łatwo! Dzieciom po prostu nudzi się w domu, a jak za długo w nim siedzą, dosłownie go „roznoszą”! Dlatego, nawet kiedy pada drobny deszcz, warto wyjść na spacer! W końcu, jest to najlepszy sposób, na utrzymanie porządku w domu przy małym dziecku. Dla nich będzie to pewna odmiana, a także wspomożemy tym ich odporność. Ale, o ile mały deszcz nie zaszkodzi dziecku, to zimny i silny wiatr, już tak! Wtedy, lepiej po prostu darować sobie wychodzenie na zewnątrz.

spacer-z-dziecmi

My dziś, wybraliśmy się na krótki spacer, tak na godzinkę, właśnie podczas małego deszczyku. I wiecie co Wam powiem? Dzieciaki były zachwycone! Ubrane odpowiednio do warunków pogodowych, mogły bez obaw zaliczać osiedlowe kałuże! Nie było ich zbyt wiele i raczej niezbyt wielkich rozmiarów, ale żadnej nie przepuścili. A nawet, znaleźli jakieś mini błotko i grzebali w nim kaloszkami. Na moje pytanie:

-Po co, tak grzebiecie w tym błocie?

Odpowiedzieli:

-Bo to fajna zabawa!

Aha, no i wszystko jasne. Wszędzie mokro i ponuro, a oni i tak świetnie się bawią! Niesamowite! Czasami tęsknie za tymi czasami, kiedy sama byłam dzieckiem i we wszystkim potrafiłam znaleźć świetną zabawę i nie wiedziałam nawet co to narzekanie! Oni mają tak teraz i dlatego, nawet jak pogoda do końca nie sprzyja spacerom, ale nie jest za zimno ani nie ma silnego wiatru, wychodzimy!

spacer z dziećmi i deszcz

spacer-z-dzieckiem i deszcz

spacer-w-deszcczu

Nawet kaczki spotkaliśmy.

kaczka

A Wy wychodzicie, nawet kiedy pada niewielki deszcz?