Piękna kobieta – czyli jaka?

Zastanawialiście się kiedyś jak wygląda piękna kobieta? Z każdej strony media zalewają nas obrazami pięknych kobiet, zgrabnych, wysokich, o lśniących włosach i dużych oczach. Patrzysz na te kobiety i widzisz bardzo ładne, świetnie ubrane, po mniejszym bądź większym photoshopie, postacie. Ale czy one są naprawdę piękne? Wiecie, tak w realnym świecie, nie po żadnych obróbkach komputerowych, czy z perfekcyjnym makijażem? Zapewne tak! Zapewne wszystkie te kobiety są bardzo piękne.

Co w takim razie stanowi o pięknie kobiety?

Czy to jej typ urody? Wzrost? Waga? Kolor skóry, włosów, kolor oczu, a może jej wiek?

Nie, to nie ma znaczenia, z bardzo prostego powodu, który każdy z nas zna! Nie ma brzydkich kobiet, wszystkie są piękne, nie bez powodu jesteśmy określane jako „płeć piękna”. Mimo, że bardzo się różnimy od siebie w wyglądzie, to tylko każdej z nas dodaje wyjątkowości, bo wiecie, jak wiele jest typów urody, tak samo wiele jest upodobań. Tu nie ma co się licytować, ani zastanawiać, która kobieta jest piękna, piękniejsza czy najpiękniejsza. Jednemu się spodoba ta, innemu tamta. Wszystko zależy od tego, kto na nią patrzy.

Osobiście uważam, że wszystkie kobiety są piękne, ale bardzo wiele kobiet, potrafi zatuszować swoje piękno! Ukryć je nawet przed samą sobą…

Jak? Przestaje o siebie dbać. Po prostu zapomina o sobie… z różnych powodów, czasem są to ważne powody, trudny okres w życiu, zbyt wiele na głowie, a czasem zwykłe lenistwo…

Czy na zdjęciu powyżej, mamy obraz pięknej kobiety? Tak! To jest bardzo piękna kobieta, która dla roli w filmie, przeszła metamorfozę. Z pięknej kobiety, stała się bardzo zaniedbaną kobietą, ale czy zaniedbana kobieta przestaje być piękna? Nie, ona jest tylko zaniedbana, ale wciąż piękna, tylko to jej naturalne piękno trzeba z niej wydobyć.

piękna kobieta

 

*źródło zdjęć

Wiele osób twierdzi, że SZCZĘŚLIWA kobieta, to PIĘKNA kobieta – i ja się z tym zgadzam, bo szczęśliwe osoby zazwyczaj promienieją, są pełne energii i optymizmu, dbają o siebie i o swoich najbliższych, dzięki czemu, bije od nich piękna aura, która przyciąga wzrok i zachwyt innych.

Dlatego uważam, że warto poświęcić sobie kilka minut dziennie, bo tyle wystarczy, naprawdę, i zadbać o siebie, zrobić coś dla siebie, i nie mówię tu tylko o wyglądzie zewnętrznym, nasze ciało od wewnątrz też potrzebuje dopieszczenia. Dzięki tym paru minutom dziennie, możemy poczuć się dużo lepiej we własnej skórze.

A Wy jakie macie zdanie w tej kwestii?