Pizza by Eryk

Każdy ma czasem ochotę na pizzę, my też. Pewnego dnia postanowiłam zrobić ciasto na pizzę, od razu pomyślałam, że układanie składników na spodzie może być świetną zabawą oraz doświadczeniem dla Eryka. W końcu już jest taki samodzielny i na każdym praktycznie kroku słyszę: ” Ja sam „, jak te dzieci szybko rosną ;). W ramach nauki gotowania poprzez zabawę, Eryk sam starannie nakładał składniki. Miał przy tym masę radochy, w końcu mógł przygotować coś w miarę samodzielnie :) Kiedy pizza piekła się w piekarniku wchodził co chwile do kuchni i pytał czy już :) On jako tako za pizzą nie przepada, ale chciał zobaczyć swoje dzieło. Widziałam jak już się nie może doczekać aż będzie gotowa.

Kiedy wyjęliśmy pizzę, był z siebie taki dumny i jak się go pytaliśmy kto to zrobił z uśmiechem na twarzy odpowiadał : „Ja” . Oczywiście z tego wszystkiego zapomnieliśmy zrobić zdjęcia efektu końcowego ( już po upieczeniu).. ;(

 

 

Mama starała się trochę pomóc, ale zaraz było: ” Nie wolno, ja, ja!!! ” :) Więc stałam tam tylko i trzymałam talerzyk z dodatkami :) Lepiej nie zadzierać z dzieckiem:)

 

 

 

 

 

 

 

I jeszcze trochę popoprawiać i można do piekarnika wkładać. Radość na twarzy dziecka mówi sama za siebie.