Skarbnica najpiękniejszych legend.

Lubicie legendy? Ja uwielbiam! Są magiczne, tajemnicze i opowiadają nam piękne historie. Nie wyobrażam sobie, aby w moim domu zabrakło zbioru legend o dziejach naszego państwa. Dlatego też, kiedy zobaczyłam tę książkę na półce w sklepie, wiedziałam, że zaraz będzie moja! :)

20150709_142429

W zbiorze tym znajdziemy wiele wspaniałych legend, takich jak: Jak złego Popiela zjadły myszy, Bazyliszek, O śpiących rycerzach w Tatrach… i wiele, wiele innych.

20150709_142509

 

20150709_142537

Znacie historię powstania pierwszych toruńskich pierników? Albo skąd się wzięły gołębie na Rynku w Krakowie? Nie??? Ja już nie pamiętam, dlatego cieszę się, że kupiłam tą książkę, będę czytać, a później młodym opowiadać na dobranoc :)

20150709_142600

Ja jako dziecko bardzo lubiłam słuchać legend, głównie babcia mi je opowiadała, kiedy zostawałam na noc. Łatwo wpadają w ucho i są po prostu ciekawe. Myślę, że moim dzieciom też się bardzo spodobają, w końcu to tak jakby historia naszych ziem :) A do tego, fajnie wybrać się na wycieczkę i pokazać im legendarne miejsca i coś o nich opowiedzieć.

20150709_142642

Książka ma format A4, pisana dużą czcionką, tekst jest bardzo przejrzysty,  łatwo się czyta i bardzo „wciąga”, podczas czytania przenosimy się jakby w inny świat, a piękne ilustracje, malowane jakby kredką, są w sam raz dla młodego czytelnika. Zakochałam się w tej książce od pierwszego wejrzenia, może i Tobie się spodoba:)

Informacje na okładce książki:

Zbiór najbardziej znanych i przekazywanych od pokoleń legend i podań. Zapraszamy w niezapomnianą podróż po pradawnych dziejach państwa polskiego, do czasów, miejsc, gdzie prawda przeplata się z magią. Przeczytaj opowieści o groźnych smokach, magicznych przedmiotach, czarnoksiężnikach, legendarnych władcach i walecznych bohaterach.

W serii również znajdziemy: Skarbnica bajek na dobranoc, Skarbnica baśni z całego świata, Skarbnica najpiękniejszych baśni.

Okładka: twarda.

Wydawnictwo: Zielona Sowa.

Teksty: Edyta Wygonik – Barzyk.

Ilustracje: Marcin Piwowarski.