SQULA – nowoczesna platforma edukacyjna Twojego dziecka!

Pierwszy miesiąc nauki za nami…, a mi już na tym etapie wydaje się, że czas poświęcony dzieciom w szkole na wyjaśnienie nowych pojęć i zadań jest stanowczo za mały! Ja wiem, że nauczyciel musi „iść ” z programem, ale nie każde dziecko od razu coś załapie, a wśród kolegów czasem naprawdę trudno się jest skupić…. Efektem tego jest  siedzenie do późnych godzin rodzica z dzieckiem nad wytłumaczeniem kolejnego zadania. A wiadomo jak nauka po całym dniu wchodzi do głowy…opornie!

Czasami miałam wrażenie, że część zadań (byle szybciej) rozwiązywałam za moje dziecko, a przecież nie o to chodzi!

Od razu wiedziałam, że jeżeli chcę aby moje dziecko nie „zostawało w tyle” i nie stresowało się, że czegoś nie umie, czy już na starcie uprzedzało się do nauki bo coś mu trudniej idzie niż innym, będę musiała poszukać dla niego dobrego wsparcia! Czegoś, co by go zainteresowało, dostarczało rozrywki i jednocześnie uczyło. Wiecie, taka nauka poprzez zabawę!

Zaczęłam więc rozglądać się za różnymi platformami edukacyjnymi dla dzieci. Sama często korzystam z nauki online, aby ciągle zdobywać nowe umiejętności, i wiem, że jak znajdziemy dobrą stronę, to możemy się z niej naprawdę wiele nauczyć i dowiedzieć! I tak trafiłam na Squlę… Dużo o tej platformie słyszałam dobrego i byłam jej bardzo ciekawa. 

Co to właściwie jest SQULA?

Squla to nowoczesna platforma edukacyjna dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów klas 1-6 szkoły podstawowej. Znajdziemy tu 65 tysięcy quizów, gier i filmów ze wszystkich przedmiotów szkolnych zgodnych z aktualną podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Squlę tworzą specjaliści do spraw edukacji wraz z polskimi nauczycielami.

Dzięki formie nauki poprzez zabawę, dzieci zdobywają nową wiedzę, a także utrwalają tą już zdobytą, nawet się przy tym nie męcząc! Dla nich to po prostu zabawa, a nauka „wchodzi” jakoś sama! Gry i zabawy przygotowane są zgodnie z podstawą programową MEN i na bieżąco aktualizowane.

Kolorowe obrazki, ciekawe quizy, a dla najmłodszych lektor, który czyta im polecenia (z możliwością powtórzenia), dzięki czemu dzieci, które jeszcze nie potrafią czytać, również mogą korzystać z platformy samodzielnie! Co również jest bardzo fajne i motywujące dla naszych pociech, każda dobra odpowiedź jest nagradzana wirtualnymi monetami, które później można wykorzystać w sklepiku platformy, który również znajduje się na stronie Squla.pl.

Posiadając jedno konto, nasze dziecko może korzystać ze Squli zarówno na komputerze, tablecie czy smartfonie! Wystarczy pobrać aplikację i się zalogować.

Dodatkowo, jako rodzice możemy na bieżąco śledzić postępy naszego dziecka w „panelu rodzica”. Ustawiać mu cele, a nawet wysyłać do niego motywujące wiadomości.

Jak u nas sprawdziła się Squla?

No cóż…, powiem szczerze, że naprawdę ta platforma działa! Zarówno mój ośmiolatek jak i sześciolatka z niej korzystają, i co ważne – bardzo to lubią! Eryk dużo lepiej radzi sobie z działaniami na liczbach, zna coraz więcej słówek angielskich, a Lilka mimo, że dopiero zaczyna naukę czytania, to już całkiem nieźle czyta, zna nazwy figur, cyfry, również ćwiczy angielskie słówka – i wierzcie mi, im więcej korzystają z tej platformy, tym lepiej i szybciej im idzie rozwiązywanie nowych zadań.

Osobiście jestem zachwycona Squlą i cieszę się, że mogę się z Wami podzielić opinią o niej! A dodatkowo w ramach współpracy z platformą mam dla Was kupon rabatowy przy zakupie abonamentu rocznego bądź półrocznego! Na hasło: lilann40 otrzymujecie 40 zł rabatu, który również działa przy innych promocjach na stronie Squli! To naprawdę świetna okazja :)

—> Squla.pl

Miłego dnia! ;)

Najnowsze na BLOGU:

COPYRIGHT © 2019 · Lilannn ·