superquizy kapitana nauki

SuperQUIZY KAPITANA NAUKI. Czyli poznajemy tajemnice Świata!

Dzieci z natury są ciekawe wszystkiego. Skąd się coś wzięło, jak coś się robi, co coś znaczy, czy gdzie mieszkają np. największe ryby na świecie? Codziennie uczą się i dowiadują czegoś nowego. Chłoną wiedzę jak „gąbki” o nieograniczonej pojemności. Dlatego my, jako rodzice, aby zaspokoić głód wiedzy naszych pociech, nie musimy znać odpowiedzi na wszystkie pytania, ale możemy, a nawet powinniśmy, posiłkować się różnymi pomocami edukacyjnymi, które w prosty i łatwo przyswajalny sposób dostarczą im pożądanych informacji.

I tu z pomocą przychodzi nam Kapitan Nauka oraz jego SuperQUIZY!

O czym mowa? SuperQUIZY, to seria książeczek popularnonaukowych z ciekawostkami i zagadkami dla dzieci w wieku 7-12 lat, wydawnictwa EDGARD. W serii znajdziemy dziedziny takie jak: Zwierzęta, Polska, Świat, Piłka Nożna, Pieniądze, Ciało człowieka, Konie oraz Biblia. Na każdej stronie książeczki znajdziemy krótką informację z ciekawymi faktami na dany temat, a także… na odwrocie, pytania do tekstu w formie QUIZU! Tak więc poza zdobywaną wiedzą, dzieci uczą się czytania oraz słuchania ze ZROZUMIENIEM. A to jak wiadomo, jest bardzo przydatne zarówno w życiu codziennym , jak i  w szkole.
My mieliśmy okazję zapoznać się z trzema SuperQUIZAMI o tematyce: Zwierzęta, Polska oraz Świat. I powiem wam, że są naprawdę fantastyczne! Wiedza w nich zawarta z pewnością zaciekawi nie tylko wasze dzieci, ale również was samych. 
Zaglądając do SuperQUIZU „Zwierzęta”, dowiecie się mnóstwo ciekawostek na temat płazów, gadów, ryb, owadów, ssaków i ptaków, o których wcześniej nie mieliście pojęcia! Wiedzieliście, że jednym z najinteligentniejszych zwierząt jest ośmiornica? A najszybsza ryba na świecie rozpędza się do 100 km/h? Że leniwce to arcyleniuchy i przesypiają nawet 22 godziny dziennie, a strusie potrafią dostrzec swoje potomstwo nawet z 5 km?

superquiz zwierzęta

superquiz zwierzęta, kapitan nauka

W SuperQUIZIE „Polska” natomiast, znajdziemy wiele cennych informacji o naszym kraju. Takich jak: przez ile miast przepływa Wisła, które jezioro jest największe, a które najgłębsze? Skąd się wzięły koziołki na poznańskim ratuszu? Albo kto sprowadził do Polski Krzyżaków? A więc znajdziesz tu wiele naprawdę interesujących ciekawostek, zarówno z historii naszego kraju jak i o mniej znanych faktach znanych miejsc.

I kolejny SuperQUIZ „Świat” – znajdziecie tu informacje o wielkich odkryciach, ciekawych miejscach, dlaczego Morze Martwe nazywa się martwe, w którym zakątku świata dzieci do szkoły chodzą pływając po wodzie i gdzie owiec jest więcej niż ludzi.

SuperQUIZY to z pewnością bardzo przydatne narzędzie edukacyjne, które warto mieć!

Książeczki są bardzo starannie i przemyślanie wykonane. Mają wygodny format kołonotatnika kieszonkowego, a więc zmieszczą się do każdego plecaka czy torebki.  Karty  spięte są spiralą, dzięki czemu łatwiej je obracać.

Warto również zwrócić uwagę na piękną oprawę graficzną, która od razu przykuwa wzrok i zachęca do przeglądania. Są idealne na podróże, wyjazdy, spacery, czy choćby na spotkania z rówieśnikami.

Stanowią fantastyczną formę nauki poprzez zabawę, w której może brać udział cała rodzina! Dzieci dowiadują się wiele cennych informacji, a przy tym świetnie się bawią! Czego chcieć więcej?

Za możliwość recenzji książeczek, serdecznie dziękujemy wydawnictwu EDGARD.