pomysł na prezent dla dziecka

Nasze top 5 sprawdzonych pomysłów na prezent dla dziecka!

Już za parę dni Mikołaj! Byliście grzeczni w tym roku? Będą prezenty czy węgielki? ;>

Grzeczni czy niegrzeczni, Mikołaj to taki fajny człowiek, że na niektóre grzeszki przymknąć oko może! Prawda? 

A, że Mikołajki poprzedza weekend…oj będzie się działo! Przez sklepy zapewne, jak co rok, przejdą przysłowiowe „tornada” w poszukiwaniu mikołajkowego prezentu na „ostatnią chwilę”!

Dlatego dziś, dla wszystkich jeszcze niezaopatrzonych i bez weny Mikołajów, 5 sprawdzonych inspiracji, na fajny prezent dla dziecka:

1. Klocki.

 

Czy to plastikowe, czy drewniane, duże, małe czy też konstrukcyjne, klocki, to zawsze dobry pomysł na prezent. Chyba każde dziecko się z nich cieszy, zwłaszcza z tych swoich ulubionych! U nas królują LEGO, ten typ klocków chyba nigdy nam się nie znudzi :)

2. Kuchnia i mini warsztat.

kuchnia dla dziecka

Dzieci uwielbiają naśladować swoich rodziców w ich codziennych czynnościach. Dlatego sprawiając maluchowi mini kuchnię czy warsztat, sprawimy, że poczują się „doroślej”. A przy okazji świetnej zabawy, będą poznawać zasady działania konkretnych urządzeń i przyrządów.

3. Play doh.

play doh

Ciastolina, to coś, co podbiło już niejedno małe serduszko. Dzieci mogą z niej tworzyć różne kształty, ugniatać, przycinać, zawijać itd… Możliwości jest co niemiara! A dzieci ją uwielbiają. Nie jest tak twarda jak plastelina i dodatkowo ładnie pachnie, a zestawy można kupić naprawdę bajeczne. Piękne, kolorowe, z różnymi akcesoriami, z których zapewne nieraz dzieci skorzystają.

4. Kolejka drewniana.

kolejka drewniana, prezent dla dziecka

Kto nie lubi kolejek?! No kto? Chyba nie ma nikogo takiego! W końcu, kolejka, to zabawka ponadczasowa! Drewniana, czy elektryczna, zabierze dziecko w niezwykłą podróż, która zaczyna się już od zbudowania trasy, jaką kolejka będzie podróżowała. Tu również dziecko intensywnie będzie ćwiczyło swoją wyobraźnię, a zabawa jest gwarantowana! Nie tylko dla tych małych ;)

5. Ulubieńcy i wszystko co z nimi związane!

postacie z bajek

Każde dziecko ma jakąś swoją ulubioną postać z bajki czy książki. Obecnie na rynku możemy znaleźć przeróżne rzeczy, większe i mniejsze, z ukochanymi postaciami dziecka. Jedne są droższe inne tańsze i zawsze znajdzie się coś ciekawego, co z pewnością zachwyci obdarowane dziecko. Wierzcie mi, nawet mała figurka, sprawi wiele radości takiemu maluchowi. Wystarczy, żeby to był jego idol, albo coś z nim związanego.

Ale co jest najważniejsze przy zakupie prezentów dla dzieci? Pamiętajcie, aby były BEZPIECZNE i przeznaczone dla ich wieku! Jeżeli nie jesteście pewni co by się podobało dziecku, zapytajcie o to jego rodziców, czy mogliby podsunąć jakąś sugestię np. z ulubioną postacią, albo czym ogólnie lubi się bawić ich dziecko. Nie kupujcie GŁOŚNYCH zabawek, chyba, że rodzice dziecka nie maja nic przeciwko.

No to tyle na dziś, życzę powodzenia wszystkim Mikołajom!

Udanego weekendu kochani! :)