Urządzamy pokój dziecka – inspiracje część 1.

Każdy z nas, kiedy był mały marzył o pięknym pokoju. Kolorowym, z pięknymi mebelkami, akcesoriami które nadawałyby klimat naszemu małemu azylowi. 
Teraz kiedy jesteśmy rodzicami, pragniemy aby nasze dzieci miały idealny własny kącik w domu. Miejsce, w którym śpią, odpoczywają, bawią się… takie ich własne miejsce.
Wydawałoby się, że urządzenie pokoju dla własnego dziecka to łatwizna… każda mama ma miliony pomysłów, a gdy przychodzi się zastanowić dokładnie co i jak ma wyglądać ogarnia nas pustka, wszystkie pomysły się mieszają i powstaje chaos, a nie oaza spokoju.
 
Musimy pamiętać o kilku ważnych rzeczach planując remont u naszej pociechy:
1. To ma być pokój naszego dziecka, a nie nasz.
2. Urządzenie pokoju będzie nas kosztować, a więc niech będzie to koncepcja, która przetrwa parę lat, no chyba że kogoś stać na coroczny remont.
3. Niech wszystko tworzy przejrzystą całość, a nie po trochu z tego i tamtego, wszystkie dodatki, meble i kolory ścian niech będą odzwierciedlać konkretny temat – a więc zróbmy plan działania.
4. Dziecko ma się czuć tam bezpiecznie i wiedzieć, że to jest jego miejsce, jego mały świat.
5. Nie śpieszmy się. Najlepiej wszystko dokładnie przemyśleć, wyszukać materiały i dodatki, zebrać fundusze i wtedy działać.
Czasami wystarczy dobrać parę dodatków, które nadadzą klimat pokoikowi, jak: naklejka na ścianie, poduszki i lampki w jednym kolorze, obrazki w jednym temacie, czy półki na ścianie.
Poniżej kilka inspiracji, jak można dobrać kolory i dodatki aby wszystko razem tworzyło spójną całość.

 

 

 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania pokój dziecięcy inspiracje

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania pokój dziecięcy inspiracje