Wakacje z dziećmi, wycieczki z dziećmi, latarnia Stilo

WAKACJE Z DZIEĆMI #2: NASZA WYCIECZKA DO LATARNI MORSKIEJ!

Będąc z dzieci na wakacjach, odbyliśmy kilka naprawdę fantastycznych wycieczek! Jedne były przez nas wcześniej zaplanowane, inne wyszły dość spontanicznie. Ale każda była wyjątkowa i przynosiła ze sobą pakiet nowych doświadczeń!

Jedną z takich wycieczek, była wycieczka rowerami do Latarni Morskiej Stilo, oddalonej od naszego lokum o około 10 km. 

Wycieczki rowerowe są świetne! Większość dnia spędzasz w ruchu, na świeżym powietrzu, aktywnie zwiedzasz okolice i podziwiasz widoki, a dzieciaki mają niezłą frajdę! Kiedy byłam mała, bardzo lubiłam i dużo jeździłam na rowerze, ale przez ostatnie 15 lat, nawet chyba na nim nie siedziałam… Posiadanie własnych rowerów z pewnością ułatwiłoby i zapewniło lepszy komfort jazdy, ponieważ z wypożyczalni nigdy nie wiadomo na co się trafi, zwłaszcza kiedy nie ma zbyt dużego wyboru…ale i tak daliśmy radę!

wycieczka z dziećmi

Powiem Wam szczerze, że z początku łatwo nie było! To nie jest tak, że po tylu latach wsiadasz i jedziesz jak gdyby nigdy nic…. musiałam zrobić kilka prób, zanim tak naprawdę ruszyłam! I co? Kiedy przejechałam parę metrów, poczułam się jakbym w ogóle nie miała przerwy :) Da się? Da się!

 

wycieczka rowerowa z dziećmi

Wypożyczyliśmy rowery, spakowaliśmy się i ruszyliśmy w drogę!

Nasza podróż była bardzo przyjemna, gdyż przez większość drogi, jechaliśmy przez las.Kiedy byliśmy na miejscu, najpierw zjedliśmy obiad w smażalni ryb, a następnie wybraliśmy się na podbój latarni!

wycieczka rowerowa

 

Lilka śmiało szła na górę. Pokonywała stopień za stopniem, a wysokość nie robiła na niej żadnego wrażenia! Wręcz wydawałoby się, że jej się to podoba, a na samej górze, na tarasie widokowym patrzyła sobie przez poręcz i podziwiała widoki jak gdyby nigdy nic! Naszego Eryka niestety wysokość przerosła i o ile z wejściem na górę nie było większego problemu, o tyle z zejściem nie było już tak łatwo. Kiedy sobie uświadomił jak jest wysoko, zaczął się bardzo bać i mieliśmy przez to duży problem z zejściem na dół…  Z całą pewnością dla niego nie była to najfajniejsza przygoda :)

Tak więc czy warto wybrać się z dzieckiem na latarnię morską? Pewnie, że warto! Jednym się spodoba innym nie, ale zobaczą coś ciekawego, coś nowego!
latarnia morska stilo

widok z latarni morskiej

 

Na dole wszystkie strachy wynagrodziliśmy sobie lodami, a następnie udaliśmy się w drogę powrotną do naszego domku. Po drodze zawitaliśmy jeszcze na plażę, chwilę popatrzyliśmy na fale, zjedliśmy pyszne gofry i totalnie padnięci wróciliśmy akurat aby zjeść kolację :)

morze, Kopalino

morze, dziecko, plaża

Jak widzicie, wycieczka całodniowa, bardzo aktywna i z pięknymi widokami!