Tutaj jesteś

Jak utrzymać bliskość emocjonalną w związku w sezonie jesienno-zimowym?

27 listopada, 2023 Lifestyle bliskość w związku

Sezon jesienno-zimowy wyróżnia się wyjątkowym urokiem. Niestety może przynosić ze sobą liczne wyzwania związane m.in. z pogodą, zmniejszeniem ilości światła słonecznego i wzmożonym stresem związanym z okresem świątecznym. Oznacza to, że utrzymanie bliskości emocjonalnej w związku może być trudniejsze. A jak nie stracić tego, co budowaliśmy przez miesiące lub lata. Oto kilka praktycznych wskazówek!

Sposób 1 – wspólne aktywności w domu

W chłodne dni warto znaleźć wspólne zajęcia w zaciszu domowym. Tak naprawdę możemy razem gotować, oglądać ulubione filmy, czytać książki lub podejmować się wspólnych projektów.

Sposób 2 – spacery oraz ruch na świeżym powietrzu

Pomimo chłodnej aury, regularne spacery na świeżym powietrzu mogą korzystnie wpływać na samopoczucie, a także nasz związek. To doskonały sposób na wspólną aktywność i idealny czas na rozmowy.

Sposób 3 – zaplanowanie romantycznych chwil

Czasem wprowadzenie romantycznych elementów umożliwia odświeżenie oraz umocnienie więzi. Tak naprawdę wieczory przy kominku, romantyczne kolacje przy świecach lub wspólne przygotowywanie gorących napojów to świetny sposób na stworzenie intymnej atmosfery.

Sposób 4 – wspólne planowanie i przygotowanie świąt

Planowanie i organizacja wspólnych świąt może zbliżyć nas do siebie. Razem wybierajmy prezenty, planujmy menu wigilijne czy dekorujmy mieszkanie. To świetna okazja do budowania wspomnień, a także uczucia wspólnoty.

Sposób 5 – dbanie o zdrowie psychiczne

Nie ma co ukrywać, okres jesienno-zimowym jest trudny dla zdrowia psychicznego. Właśnie dlatego postarajmy się ograniczyć konflikty i wzajemnie o siebie zadbać. Obejmuje to m.in. szczerą rozmowę oraz wspieranie się w trudnych momentach.

Sposób 6 – wspólne hobby

Znalezienie wspólnego hobby pozwala na zbliżenie się do siebie w okresie jesienno-zimowym. Świetną opcją będzie odbycie np. kursu gotowania, wspólnego treningu czy nauki tańca.

Sposób 7 – spanie razem

Spanie razem daje poczucie bliskości oraz więzi emocjonalnej. Ciepło ciała partnera, oddech i dotyk mogą pomóc poczuć się bezpiecznie i komfortowo, co z kolei może pomóc zasnąć szybciej i poprawić jakość snu. Nie zapominajmy tutaj także o wygodnym podłożu do spania, jakim jest wysokiej jakości materac!

W sezonie jesienno-zimowym kluczowe jest tworzenie wspólnych chwil, budowanie atmosfery ciepła i wzajemnego wsparcia. Musimy zatem pamiętać o tym, co łączy nas jako parę, a także celebrować relację na co dzień.
 
 Artykuł sponsorowany

Czy rodzic może ubezpieczyć dorosłe dziecko?

Redakcja lilannn.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

obozy młodzieżowe