Tutaj jesteś

Retinal w kosmetykach Dermomedica – co go wyróżnia?

16 kwietnia, 2024 Moda i uroda retinal w kosmetykach

Wielokierunkowe działanie oraz wysoka skuteczność pozwala uznać retinal za bezkonkurencyjny składników kosmetyków. Marka Dermomedica wprowadziła ten surowiec do swoich produktów, oferując klientom wyjątkowe korzyści. Jakim działaniem charakteryzują się wspomniane preparaty oraz dlaczego warto po nie sięgnąć – o tym opowiada dzisiaj kosmetolog.

Czym jest retinal?

Retinal to inaczej retinaldehyd lub aldehyd retinowy. Należy do grupy związków nazywanych retinoidami, a te z kolei są pochodnymi witaminy A. Sam retinal jest formą pośrednią między retinolem a kwasem retinowym (tretynoiną), czyli składnikiem docelowym, działającym na skórę. Dopiero ta forma aktywnie łączy się z receptorami zlokalizowanymi w gruczołach łojowych i mieszkach włosowych, a zatem wykazuje działanie na skórę.

Retinal w kosmetykach Dermomedica – jakie ma właściwości?

Wszechstronne działanie retinalu sprawia, że znalazł on zastosowanie w przypadku szerokiej grupy niedoskonałości skórnych, a także jako skuteczna broń w walce z procesami starzenia. W ofercie marki Dermomedica znajduje się w recepturach dwóch kremów, gdzie użyto go w stężeniu 0,05% oraz 0,1%. Oto kilka wskazań, dla których warto wprowadzić retinal do swojej pielęgnacji.

  • Aktywność przeciwstarzeniowa

Retinal to związek, który cieszy się ogromną popularnością z uwagi na właściwości przeciwstarzeniowe. Ma on bowiem wpływ na pogrubienie skóry oraz pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny, odpowiadających za jej jędrność i młody wygląd. Po wniknięciu w głębsze warstwy skóry stymuluje naturalne czynniki wzrostu, a jednocześnie spowalnia syntezę enzymów odpowiadających za rozpad kolagenu. Ponadto, retinal przyczynia się do poprawy nawilżenia skóry i zabezpiecza przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, które powodują przyspieszone starzenie. Przy regularnym stosowaniu kosmetyku zawierającego ten składnik skóra zwiększa swoją elastyczność i jędrność, a zmarszczki ulegają wyraźnemu spłyceniu.

  • Redukcja niedoskonałości

Jednym z głównych wskazań do stosowania produktów z retinalem są zmiany na tle trądzikowym, zaskórniki i łojotok. Wpływa on na normalizację pracy gruczołów łojowych i reguluje proces złuszczania naskórka, co przekłada się na zapobieganie powstawaniu zaskórników. Wykazuje zatem dużą skuteczność w redukcji trądziku i nadmiernego przetłuszczania skóry. W przypadku Dermomedica Retinal Cream działanie zostało wzmocnione poprzez zastosowanie w recepturze bakuchiolu, a także niacynamidu o właściwościach przeciwzapalnych i antyoksydacyjnych. Jest on rekomendowany jako kontynuacja dermatologicznych kuracji przeciwtrądzikowych izotretynoiną. Ma wówczas za zadanie podtrzymać efekty terapeutyczne. 

  • Rozjaśnianie przebarwień

Retinal Dermomedica to również sposób na redukcję przebarwień. Jego składniki aktywne działają bowiem na wielu płaszczyznach. Przede wszystkim pozwalają na rozbijanie skupisk nagromadzonej melaniny – barwnika skóry, a także ograniczają proces jego powstawania. Tym samym spowalniają przenoszenie melaniny do płytszych warstw skóry, przez co przebarwienia stają się mniej widoczne. Przy jego regularnym stosowaniu rozjaśnione zostają zarówno przebarwienia posłoneczne czy hormonalne, jak i powstałe w wyniku stanów zapalnych.

Delikatność dla skóry

Aby retinoidy wykazywały aktywne działanie na skórę, muszą one ulec konwersji do kwasu retinowego. W przypadku retinalu mamy do czynienia z jedną taką przemianą, dlatego też związek ten jest bardziej aktywny i pozwala na zastosowanie niższych stężeń. Mniejsza ilość przemian to także niższy potencjał drażniący, co sprawia, że retinal jest substancją, która sprawdzi się w przypadku cery wrażliwej i delikatnej, która źle reaguje na kosmetyki z retinolem. Warto jednak pamiętać, że wprowadzając do pielęgnacji ten składnik, zawsze należy robić to stopniowo, zaczynając od możliwie najniższych stężeń. Aby zapoznać skórę z działaniem retinalu oraz jednocześnie zmniejszyć prawdopodobieństwo działań niepożądanych, polecamy Dermomedica 0.05 Retinal Cream, który charakteryzuje się stosunkowo dobrą tolerancją.

Skuteczność potwierdzona badaniami

Warto podkreślić, że formuły marki Dermomedica przechodzą rygorystyczne testy kliniczne, które potwierdzają działanie retinalu na skórę. Daje to pewność, że możemy spodziewać się najlepszych efektów.

Retinal to jeden z kluczowych składników aktywnych wykorzystywanych przez markę Dermomedica, która oferuje kompleksową pielęgnację dla każdego typu skóry. Nic dziwnego, gdyż substancja ta charakteryzuje się fantastycznym działaniem przeciwstarzeniowym, przeciwtrądzikowym oraz redukującym przebarwienia. Dzięki swojej delikatności i potwierdzonej w badaniach skuteczności, kosmetyki z retinalem Dermomedica stanowią doskonały wybór dla osób pragnących zadbać o kondycję i młody wygląd swojej skóry. 

Materiał zewnętrzny

Czy rodzic może ubezpieczyć dorosłe dziecko?

Redakcja lilannn.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak szybko odrastają brwi